Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Runājot par Hi-Fi austiņām, diez vai Edifier būs pirmais ražotājs, kas ienāks prātā. Pelnīti vai nepelnīti? To centīsimies noskaidrot šajā apskatā!

Mūsu rīcībā nonākušas Edifier H850 austiņas, kuras iekļaujas budžeta kategorijā, jeb Ls 25 cenu grupā. Austiņas tiek piegādātas iepakotā glītā kastē, kurai ir atverams vāks, lai vēl pirms izpakošanas varētu aplūkot jauniegūto produktu. Iepakojumā varam atrast pašas austiņas, to kabeli, pāreju uz 6.3 milimetru adapteri, kā arī mazu kaudzīti makulatūras.

IMG_5129

Paņemot rokās pašas austiņas ir skaidrs, ka šis produkts ir ļoti pārdomāts un lieliski nostrādāts. To eksterjera uzbūvē izmantota ne tikai plastmasa, bet arī skrāpēts alumīnijs, kā arī āda. Uzbūves kvalitātes un izmantoto materiālu ziņā šim produktam bez šaubām varētu piešķirt vienu no augstākajiem vērtējumiem. Arī kabelis izveidots ļoti patīkams, tam ir jūtami gumijots pārklājums, kas neļaus slīdēt pa drēbēm, tajā pašā laikā nemetas cilpas. Kabeļa garums ir 2 metri.

IMG_5130

Starp citu, pagaidām nerunājot par skaņas kvalitāti un pieverot acis uz jau aprakstīto uzbūvi, kā ļoti liels bonuss jāpiemin tas, kas kabelis ir noņemams. Kā zināms, tad bieži vien tieši kabelis ir tā austiņu detaļa, kas tiek traumēta. Šajā gadījumā nebūs jāņem talkā lodāmurs vai jāiegādājas jaunas austiņas – pietiks vien nomainīt kabeli. Austiņu pieslēgvieta ir standarta 3.5 milimetru, kabeļa galam izveidots stiprinājums, lai nejauši to neizrautu.

IMG_5131

Padomāts arī par tiem, kas austiņas vēlas ņemt līdzi – tām ir tā saucamais flat fold dizains, kas ļauj nolocīt ausu daļas.

Nedaudz tehnisko datu:

  • Frekvenču diapazons: 20Hz-20KHz
  • Pretestība: 32 omi
  • SPL: 96dB
  • 40 milimetru neodīma magnēta skaļruņi

IMG_5133

Kārtīgs audiofīls noteikti būtu ar mieru upurēt gan noņemamo kabeli, gan kvalitatīvo korpusu, lai iegūtu pēc iespējams labāku skanējumu. Turpinājumā aprakstīsim mūsu iespaidus par Edifier H850, bet pirms tam mazs saraksts ar materiālu, kuru dzinām tām cauri:

  • Chromeo – Business Casual, 2010
  • LTJ Bukem – Journey Inwards, 2000
  • Gustavo – Trešā Elpa, 2010
  • Scorpions – Love at First Sting, 1984

Jau aplūkojot un aptaustot šo produktu radās bažas par skanējumu kvalitāti, kā nekā vizuālais noformējums vien šķiet par dārgu, lai Ls 25 cenu grupā varētu vēlēties baudāmu skaņu. Neteikšu ka skanējums ir slikts, taču tas nav arī labs un man baudāms. Ja zemās frekvences ir vairāk vai mazāk apmierinošas, tad vidējās ir duļķainas, savukārt augstās tiek pārāk izceltas, šīs problēmas aktuālas arī pēc ilgstošas austiņu “ieskandināšanas”, rezultātā veidojas visnotaļ jūtams haoss, kas visjūtamāk izceļas tieši Scorpions daiļradē.

IMG_5132

Skaņas izolācijas un ērtību ziņā gan nav kur piesieties, nejūtos nospiests pat pēc vairāku stundu lietošanas, kā arī apkārtējie fona trokšņi tiek ļoti labi slāpēti.

Pirms Edifier H850 iegādes noteikti ieteiktu katram pašam pārliecināties vai skanējums atbildīs gaidītajam. Katrā ziņā, šajā gadījumā uzsvars likts uz korpusa, ne tehnisko noformējumu.

Saistītās tēmas: edifier

Izsaki savu viedokli