Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kā ziņo ASV laikraksts “The New York Times”, populārā interneta izsoļu kompānija “eBay Inc.” šodien, 1. septembrī, gatavojas paziņot par plāniem pārdot interneta telefonijas struktūrvienību “Skype” investīciju grupai. “The New York Times” tāpat norādīta iespēja, ka privāto investoru grupā, visticamāk, tiks iekļauta arī riska kapitāla kompānija “Andreessen Horowitz”. To pārvalda interneta kompānijas “Netscape” līdzdibinātājs Marks Andersens (Mark Andersen).

Pārrunās par darījumu iesaistīta arī Londonas riska kapitāla kompānija “Index Ventures”, kā arī investīciju uzņēmums “Silver Lake Partners”. Interesanti, ka “eBay Inc.” šā gada aprīlī paziņoja, ka pārdos “Skype” tikai nākamgad, tomēr uzņēmums kopš tā laika jau ir veicis pārrunas ar kompānijām un investīciju grupām, kas ieinteresētas veikt darījumu ātrāk.

Laikraksts raksta, ka “eBay” par “Skype” vārdu vēlas iegūt aptuveni divus miljardus dolāru (984 miljonus latu). Oficiālā pārdošanas darījuma summa pagaidām gan netiek izpausta.

Atgādināsim, ka “eBay” interneta kompāniju “Skype” iegādājās 2005. gadā par 3,1 miljardu dolāru (1,5 miljardiem latu).

Laika gaitā, līdz ar grūtībām apvienot produktu ar kompānijas pamatdarbībām, “Skype” vērtība tika norakstīta līdz 900 miljoniem dolāru (442,8 miljoni latu).

“The New York Times” raksta, ka uzņēmums veicis pārrunas arī ar “Google Inc.”, taču tās nav vainagojušās panākumiem.

Jāpiemin vien, ka kopš pārdošanas “eBay” “Skype” lietotāju skaits pieaudzis par 53 miljoniem. Šodien tas sasniedz vairāk nekā 405 miljonus lietotāju.

Izmantotie resursi:
TVNET.lv

Saistītie raksti:
Skype pastāvēšana ir nopietni apdraudēta, Ebay cenšas atrast risinājumu

Izsaki savu viedokli