Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pirms dažām nedēļām Dropbox atbalsta forumā parādījās lietotāju sūdzības, kas liecināja, ka noplūdusi Dropbox lietotāju e-pasta adrešu datubāze.

Dropbox veiktā izmeklēšana apstiprināja, ka atklāts neliels skaits gadījumu, kad izmantojot citā interneta vietnē nozagtus e-pastu un paroļu kombināciju datus, kaitnieki veikuši pieslēgumus Dropbox profiliem.

Izrādījās, ka starp šiem kontiem bija arī kāda Dropbox darbinieka darba vajadzībām izmantotais konts, kurā atradās dokuments ar lietotāju e-pasta adresēm. Šajā dokumentā esošās e-pasta adreses arī tika izmantotas mēstuļu izsūtīšanai.

Visi lietotāji, kuru pieteikšanās informāciju varētu būt izmantojuši kaitnieki, par šo faktu ir informēti un aicināti uzlabot savu lietotāja profila drošību.

Dropbox atvainojas visiem lietotājiem, kuru e-pasta adreses ir nonākušas mēstuļu izsūtītāju datubāzēs un sola, ka tiks pieņemti papildus drošības mēri, lai tik muļķīgas kļūdas vairs neatkārtotos.

Papildus tam, Dropbox plāno tuvākajā laikā ieviest divpakāpju drošības sistēmu, kas palīdzēs aizsargāt Dropbox kontus pret svešinieku pieslēgšanos, pat ja būs noplūdusi lietotāja e-pasta adrese un parole. Viens no risinājumiem būs papildus koda ievade katrā pieslēgšanās reizē. Kods būs vienreiz izmantojams un to nosūtīs uz telefonu kā SMS.

Katram gadījumam, Dropbox atgādina par nepieciešamību interneta resursos izmantot unikālas paroles, lai viena servisa drošības kļūda nenovestu pie vairāku servisu kontu nonākšanas kaitnieku rokās.

Izsaki savu viedokli