Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

No visiem datorspēļu nozares pionieriem tieši Džons Karmaks (John Carmak) ir devis vislielāko ieguldījumu. Jau gandrīz 20 gadus Karmaks ir leģendārās spēļu studijas Id Software direktors un vadošais programmētājs, vēl aizvien nodarbojoties ar visu nozari satricinošu inovāciju veidošanu. Karmaks ir tieši atbildīgs par pirmā 3D “šūtera” (Wolfenstein) un visa First Person Shooter žanra radīšanu. Tāpat viņa studijā ir tapušas leģendārās DOOM un Quake sērijas spēles.

Kā izrādās, tad Karmaks nav tik ļoti aizņemts ar datorspēļu veidošanu, lai neatrastu laiku arī nosacīti pasaulīgākām lietām. Viņa komanda nupat ir uzvarējusi Lunar X prize konkursā, un saņēmusi 350 tūkstošus ASV dolāru lielu balvu, kas noderēs turpmākajos pētījumos.

Komandas veidotajam lidaparātam, kurš ir nodēvēts par “pikseli”, bija jāpaceļas 45 metru augstumā, jāplanē šādi 90 sekundes un pēc tam jānosēžas 50 metrus tālāk atzīmētā laukumā. Konkursam bija arī otrais solis, bet diemžēl lidaparāts to neizturēja. Uzdevums bija ļoti līdzīgs, tikai atšķirībā no pirmās reizes gaisā bija jāplanē 180 sekundes, bet jānosēžas uz simulētas mēness virsmas.

Izsaki savu viedokli