Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Donhou Bicycles ir izveidojuši velosipēdu, kas, kā plānojams, var sasniegt 160 kilometrus stundā lielu ātrumu. Transportlīdzekļa galvenais pluss- milzīgs priekšējais zobrats, kura diametrs sasniedz 43 centimetrus.

Velosipēds ir radīts, lai pārvietotos ātri, tādēļ arī neizpaliek īpatnēja paskata stūre, kas vadītāju nostāda īpaši aerodinamiskā pozīcijā.  Bet galvenais ātruma iemesls ir milzīgais zobrats, kas var lepoties ar 105 zobiem.

Dotajā brīdī ar velosipēdu ir izdevies sasniegt 100 kilometrus stundā, taču, domājams, ka nebūs problēmu ar to attīstīt arī 160 kilometrus stundā lielu ātrumu. Jāatzīmē, ka izstrādātāji vēlas, lai minētais mērķis tiktu sasniegts balstoties tikai uz tīru mīšanās spēku, pretstatā daudziem rekordiem, kas uzstādīti velosipēdistam sekojot aiz kāda mehāniska transporta līdzekļa.

Domājams, ka masveida ražošanā ierīce tomēr nenonāks, bet iespējams, pēc laika varēsim dzirdēt par kādu jaunu rekordu.

Interesanti, ka dotajā brīdī ātruma rekords ar velosipēdu ir 268 kilometri stundā. To 1995. gadā uzstādīja Freds Rompelbergs, taču par labvēlīgām gaisa plūsmām parūpējās dragster tipa auto.

lielais zobrats velosipēds

Saistītās tēmas: velosipēdi

Izsaki savu viedokli