Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lai arī par šāgada oficiālo SEMA tūninga izstādes auto var uzskatīt jauno Chevrolet Camaro, gaidāmas arī daudzas jo daudzas Dodge Challenger vesijas. Tā kā Challenger tirdzniecībā jau ir gadu, ASV tūninga ateljē bijis daudz laika uzlabojumu izstrādei. Jāatzīst gan, ka iespaidīgāko versiju visticamāk izstādīs pats modeļa ražotājs Dodge.

Kompānija SEMA izstādes ietvaros prezentēs Challenge SRT10 konceptu, kas aprīkots ar 8,4-litru V10 benzīna dzinēju. 600 zirgspēkus un 760 Nm attīstošais agregāts pārņemts no ASV sporta auto ikonas Dodge Viper SRT10, tādējādi vieglākais Challenger spēj uzrādīt iespaidīgu dinamiku un vēl iespaidīgākus aizmugurējo riepu dūmu mākoņus.

Bez īpašā dzinēja modelis lepojas ar oglekļa šķiedras dzinējas pārsegu, oglekļa šķiedras bufera uzliku un tā paša materiāla bagāžas nodalījuma vāku, kā arī jauna dizaina antispārnu. To papildina lielāki vieglmetāla diski, jaudīgāka bremžu sistēma un četras izplūdes izejas. Labu vadāmību garantē Bilstein amortizatori. Salona apdarē plaši izmantota oglekļa šķiedra, kā arī uzstādīti jauni sporta sēdekļi un sarkana dzinēja iedarbināšanas poga.

Paliek vien jautājums – vai Dodge plāno šo iekārojamo konceptu laist sērijveida ražošanā? Ja jā, tad SRT10 varētu būt veiksmīga atbilde Shelby Mustang GT500K R modelim.

Izsaki savu viedokli