Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Vēljoprojām nav zināms, kurš no diviem nākamās paaudzes HD formātiem, HD-DVD vai Blu-ray, kļūs par vienīgo populāro, un vai vispār vienam no tiem būs jāaiziet. Atbildi uz šo jautājumu vēl vairāk sarežģīs trešais iespējamais DVD pēctecis – VMD, jeb daudzslāņu DVD disks. Lielbritānijā bāzētā firma New Medium Enterprises (NME) ir izgatavojusi jauno datu uzglabāšanas nesēju – daudzpusējo, daudzslāņaino disku, jeb VMD. Ārēji šo jauno datu nesēju būs grūti atšķirt no tradicionālajiem DVD diskiem, jo gan diametrs, gan biezums būs tāds pats, arī informācijas nolasīšanai nebūs nepieciešams zilais lāzers, pietiks par to pašu veco labo sarkano. Atšķirības slēpsies diska iekšienē, kur datus varēs uzglabāt un nolasīt četros slāņos. Katra slāņa kapacitāte būs 5 GB, līdz ar to četrslāņu VMD diskā varēs uzglabāt 20 GB informācijas. Tas ir tikai par 10 GB mazāk nekā divslāņu HD-DVD un par 30 GB mazāk nekā divslāņu Blu-Ray diskā.

Jaunā paveida DVD izgudrotāji un patentu īpašnieki no New Medium Enterprises sola, ka VMD diskus teorētiski iespējams ražot arī ar astoņiem vai vairāk slāņiem, sasniedzot pat 48 gigabaitu ietilpību. Kā katram jaunam optisko disku formātam, arī VMD vajadzēs specifiskas nolasīšanas un ierakstīšanas ierīces. NME jau ir vienojušies ar PC Rush par divu VMD mēdiju atskaņotāju “HD VMD Media Player Duo” un “HD VMD Media Player Quattro” izplatīšanu Amerikas Savienotajās Valstīs. Abi video pleijeri būs nopērkami jau neticami ātri – šā gada otrajā ceturksnī, un to sākotnējas cenas arī jau noteiktas – 199 un 249 ASV dolāri.

NME ir pamanījušies noslēgt neskaitāmus intelektuālā īpašuma izplatīšanas līgumus lielākajās Eiropas valstīs, ASV un Āzijā, tomēr ar to vien nepietiks, lai izpelnītos pircēju interesi par jauno produktu. Vairāki līdzās pastāvoši HD informācijas nesēju standarti tikai radīs lieku apjukumu un sarežģīs pircēju izvēli.

Izsaki savu viedokli