Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pirms pāris mēnešiem Gecube pastāstīja, ka tā ir izveidojusi divu AMD X1650XT čipu videokarti. Šī videokarte tiks prezentēta CeBIT 2007 izstādē un pavisam drīz arī nonāks tirgū. Doma par divu AMD videokaršu savienošanu vienā veselumā parādījās jau pasen un šī ideja ieinteresēja tādas labi pazīstamas kompānijas kā Gecube, Sapphire, Asus un HIS. Taču Gecube, vismaz pagaidām, ir vienīgais ražotājs, kas ir novedis šādu produktu līdz gala patērētājiem, nevis atstājot to ideju līmenī.

Gecube mājaslapā jau ir parādījusies informācija par šo produktu, savukārt Eiropas veikali jau piedāvā šo videokarti par diezgan adekvātu cenu – 310 eiro. Videokartei ir bāzēta uz diviem 80nm RV560 kodoliem, katram no tiem ir pieejami 24 funkcionālie bloki. Kodolu frekvence ir 575 Mhz, savukārt 512 MB GDDR3 atmiņa darbojas ar 1380 Mhz frekvenci. Videokarte spēj projicēt attēlo vienlaicīgi uz četriem monitoriem ar DVI pieslēgvietu, tāpēc tai ir divi DMS-59 porti, pie kuriem slēdzas attēlā redzamie vadi.

Gecube, protams, slavē savu produktu, akcentējot to, ka šo videokarti var izmantot, lai paātrinātu fizikas aprēķinu veikšanu. Diemžēl nebūs iespēju saslēgt divas tādas videokartes CrossFire režīmā, tādējādi iegūstot QuadCrossFire sistēmu, jo uz videokartes esošie videočipi savā starpā jau veido CrossFire slēgumu.

Gecube šo videokarti demonstrēs CeBIT 2007 izstādē, kas norisināsies no 15. līdz 21. martam. Gecube sola šajā pat izstādē parādīt arī R600 darbībā, taču šo prezentāciju, visdrīzākais, varēs noskatīties tikai speciāli atlasīti cilvēki.

Izsaki savu viedokli