Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Laiks nestāv uz vietas, un to pašu var teikt arī par informācijas tehnoloģiju attīstību. Mūsdienīgs mobilais tālrunis ir aprīkots ar 2 un vairāk megapikseļu iebūvēto kameru, MP3 atskaņotāju, GPS atbalstu un citām brīnumainām tehnoloģijām. Iespējams, ka pēdējā no mūsu minētajām tehnoloģijām drīz būs sastopama arī digitālajos fotoapārtos. Tā vismaz apgalvo Canon pārstāvis Čaks Vestfols… Vestfols izteicis prognozi, ka jau tuvāko 2 gadu laikā fotoaparātos visticamāk būs iebūvēts GPS (globālās pozicionēšanas sistēmas) modulis, kas, uzņemot fotoattēlu, tā informācijas laukos ierakstīs bildes uzņemšanas vietas koordinātes – tas ļautu šķiro attēlus arī pēc to uzņemšanas vietas.


Tuvāko 2 gadu laikā Canon fotoaparātos sastopamos LCD ekrānus nomainīs OLED displeji

Tomēr aktuāla mobilo ierīču problēma vēl arvien ir to akumulatoru ietilpība. Vestfols prognozēja, ka šo problēmu palīdzēs novērst degvielas elementa akumulatori un OLED tipa ekrāni. Degvielas elementa baterijas varētu būt divreiz ietilpīgākas par šobrīd sastopamajiem litija jonu (Li-Ion) akumulatoriem.

Ja par degvielas elementa akumulatoru pielietošanas drīzu sākumu vēl varētu izteikties nedaudz skeptiski, tad OLED ekrāni digitālajos fotoaparātos parādīšoties jau pavisam drīz, jo kompānija Canon šīs tehnoloģijas attīstībā ir ieguldījusi milzīgus naudas līdzekļus. Čaks Vestfols informēja, ka OLED ekrāni būšot ne tikai tā sauktajām hi-end (dārgā cenu gala) ierīcēm, bet gan praktiski visiem printeriem, digitālajiem fotoaparātiem un videokamerām.

Izsaki savu viedokli