Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Šodien Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks un Satiksmes departamenta vadība iepazinās ar Dienvidu tilta trešās kārtas būvniecības gaitu. Amatpersonas secināja, ka plānotie darbi norit pēc grafika – no šogad piešķirtajiem septiņiem miljoniem latu izlietoti pieci. Būvnieki domes vadībai apliecināja, ka līdz gada beigām atvēlētie līdzekļi tiks pilnībā apgūti.

Domes vadība, iepazīstoties ar rekonstrukcijas darbu gaitu, atzinīgi novērtēja paveikto un atzīmēja, ka Dienvidu tilta trešā kārta tiek būvēta, piesaistot Valsts kases līdzekļus, kas ir vislētākais pieejamais finansējums un ir daudz izdevīgāks nekā tas finansēšanas modelis, kuru tilta pirmo divu kārtu būvniecībai bija izvēlējušies iepriekšējie domes sasaukumi.

Pēc Dienvidu tilta trešās kārtas pabeigšanas tiks atslogotas gan Rīgas centra ielas, gan Salu, Akmens un Vanšu tilti. Tāpat būtiskus uzlabojumus izjutīs tie, kas iebrauc pilsētā no Bauskas puses.

Šobrīd ir pabeigta Jāņa Čakstes gatves gultnes izbūve no Dienvidu tilta līdz Ziepniekkalna ielai, atsevišķos posmos izbūvēta asfaltbetona seguma apakškārta, uzsākta tuneļa izbūve zem Bauskas ielas un Jāņa Čakstes gatves, kā arī Bauskas ielas divu līmeņu krustojuma izbūve. Tāpat ir uzsākta Jāņa Čakstes gatves un Ziepniekkalna ielas divu līmeņu šķērsojuma uzbrauktuvju un nobrauktuvju balstu būvniecība. Ir veikta caurtekas rekonstrukcija, pabeigta gājēju tuneļa konstrukciju izbūve pie Gulbju ielas, daļēji pabeigts apbraucamais ceļš Ziepniekkalna ielā. Izbūvētas pazemes komunikācijas: lietus ūdens kanalizācijas sistēmas, maģistrālā ūdensvada, gāzes vada, telekomunikāciju, saimniecības kanalizācijas, siltumtrases, apgaismojuma tīklu, vājstrāvas elektrotīklu, kā arī augstsprieguma elektrotīklu izbūve.

Kā ziņots, šī gada 16. jūnijā Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padome Rīgas domei izsniedza atļauju saņemt aizņēmumu Valsts kasē Dienvidu tilta 3. kārtas pabeigšanai. Kopējās Dienvidu tilta 3. kārtas būvdarbu izmaksas sastāda 17 miljonus latu.

Saistītās tēmas: automašīnas

Izsaki savu viedokli