Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lai arī BOOT.Lv rīcībā nav dati par vilku populāciju Dienvidkorejā, iespējams, veiktie eksperimenti liecina, ka viņi to vēlas uzlabot. Protams, vilku populāciju šādā veidā neuzlabos un tas vairāk bija kā humors, taču fakts ir patiess – Dienvidkoreja apstiprinājusi, ka atkal veikta audu klonēšana un Seulas Nacionālā universitāte var pagozēties slavas saulītē kādu laiciņu.

Korejas dienvidu „draudzīgās daļas” zinātnieki no Seulas Nacionālās universitātes vakar apstiprinājuši, ka viņu eksperimentu rezultātā ir „iegūts” pasaulē pirmais veiksmīgi klonētais vilks. Daudzi dzīvnieku vai ētikas normu aizstāvji noteikti teiks, ka tas nav korekti pret dzīvo dabu, bet Korejas zinātnieki ir pārliecināti, ka viņu veikums palīdzēs dabas draugu sirdsmiera un būs iespēja glābt apdraudētās sugas.

Universitātes veterinārais profesors Lī Bjeongs-Čuns (Lee Byeong-chun) sacīja, ka vilki dzimuši jau 2005. gada 18. un 26. oktobrī, taču formāli tad vēl nav bijis iespējams pierādīt, ka abi ir kloni. Universitātes DNS testi pierādījuši, ka abi dzīvnieki (tēviņš un mātīte) ir ar vienādu genosomu un tātad – identiski. Zinātnieki gan nedomā apstāties un vēlas redzēt kas notiks, kad dzīvniekus sapāros; vismaz teorētiski šiem dzīvniekiem veiksmes gadījumā vajadzētu radīt kādu īpatni, kas būtu ar tādu pašu DNS informāciju kā viņiem pašiem.

Jāatgādina, ka šie nav pirmie Seulas universitātes nopelni klonēšanā – aizpērnajā gadā viņi paziņoja par pirmo klonēto suni, savukārt pērn tika mēģināts šim sunim sagādāt dzīvesbiedru.

Ziņas avots: DailyTech

Izsaki savu viedokli