Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

TechHub Riga tehnoloģiju jaunrades telpa sadarbībā ar Rietumu Banku šodien dibinās Rietumu Fintech Club, kas kalpos kā regulāra tikšanās vieta nozares profesionāļiem, investoriem un vadītājiem, lai pārrunātu iespējas un izaicinājumus Baltijas finanšu tehnoloģiju laukā. Pirmā tikšanās norisināsies 25. februārī.

Finanšu tehnoloģijas tiek pamatoti uzskatīta par vienu no daudzsološākajām startup nozarēm, kas izaicina tradicionālo banku sistēmu, piedāvājot inovatīvus finanšu pakalpojumus ar digitālu risinājumu palīdzību. Šī sfēra strauji aug, īpaši Baltijas reģionā, kurš iepriekš jau sevi ir dēvējis par finanšu pakalpojumu ģeogrāfisko centru. Finanšu tehnoloģiju jeb “FinTech” jaunuzņēmumi ir īpaši populāri Latvijā, kur šajā nozarē sevi pieteikuši jau vairāki veiksmes stāsti.

Rietumu FinTech Club tiksies vairākas reizes gadā, un kļūs ar aktīvu platformu pieredzes un viedokļu apmaiņai starp veiksmīgu jaunuzņēmumu vadītājiem, finanšu tehnoloģiju speciālistiem, Latvijas un citu Baltijas valstu inovatīvo uzņēmumu pārstāvjiem.

Rietumu FinTech Club dibināšanas pasākumā piedalīsies vecākie Rietumu bankas viceprezidenti Renāts Lokomets un Jevģēnijs Djugajevs, centra DECTA valdes loceklis Marks Andrejevs, finanšu tehnoloģiju start-up uzņēmuma Twino vadītājs Jevģēnijs Kazaņins, kā arī start-up kompānijas Mobilly pārstāvis Uldis Pabērzis. Paredzētā paneļdiskusijas tēma ir saistīta ar Baltijas valstu iespējām kļūt par jaunu finanšu tehnoloģiju projektu attīstības centru. Diskusiju vadīs Māris Daģis no uzņēmuma Sellfy.

Rietumu bankas valdes loceklis Renāts Lokomets uzsver: «Finanšu tehnoloģiju attīstība ir viens no bankas nozīmīgākajiem darbības virzieniem. Latvijai joprojām ir iespēja kļūt par Eiropas finanšu tehnoloģiju nozares līderi, ja vien valsts un pašvaldību iestādes nāks pretī jaunajiem uzņēmējiem, uzlabojot Latvijas startup ekosistēmu.

Rietumu FinTech Club ir daļa no ilgtermiņa sadarbības starp Rietumu Banku un Latvijas lielāko IT u tehnoloģiju jaunrades telpu TechHub Riga, kas aizsākās pagājušajā gadā. Sadarbības ietvaros aprīlī norisināsies Rietumu Fintech Challenge 2016 TechHub Akadēmijas starptautiska mēroga jaunuzņēmumu konkurss tieši finanšu tehnoloģiju nozarē. Tajā par vērtīgām balvām varēs sacensties jaunie uzņēmēji no Baltijas, Skandināvijas un citām Eiropas valstīm.

Izsaki savu viedokli