Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Uzņēmums Dell ir paziņojis, ka ir izlaists godalgotās padziļinātās analīzes platformas Statistica jauns laidiens — Dell Statistica versija 13.1. Jaunākā versija sniedz plašu iespēju klāstu, lai atvieglotu datu analītiķu darbu privātajā sektorā, palīdzētu organizācijām izpildīt pieaugošās lietiskā interneta analīzes prasības un maksimāli izmantot arvien heterogēnākas datu vides. Pie jaunumiem ir pieskaitāma funkcionalitāte, kuras mērķis ir palīdzēt datu analītiķiem privātajā sektorā sagatavot strukturētus un nestrukturētus datus, iespējas izvietot analīzes līdzekļus ierīcēs un vārtejās jebkurā vietā pasaulē, lai veiktu rezultātu noteikšanu, kā arī analīzes iespēju datu bāzēs paplašināšanu citās platformās, piemēram, Apache Hive, MySQL, Oracle un Teradata. 

Padziļinātā analīze arvien pārliecinošāk kļūst par primāro līdzekli, kuru uzņēmumi izmanto klientu rīcības izprašanai un prognozēšanai, kritisku uzņēmējdarbības un ražošanas procesu optimizēšanai un apstiprināšanai, kā arī jaunievedumu ieviešanai, lai gūtu konkurences priekšrocības. Atbilstoši Gartner datiem, “2018. gadā vairāk nekā puse lielo uzņēmumu visā pasaulē savstarpējai konkurencei izmantos padziļināto analīzi un īpašus algoritmus, izraisot veselu nozaru darbības traucējumus1.” Gartner arī prognozē, ka 2020. gadā “prognozējošā un preskriptīvā analīze piesaistīs 40 procentus no uzņēmuma jaunajiem ieguldījumiem biznesa informācijas un analīzes jomā.”

Izmantojot jaunākos Dell Statistica 13.1 uzlabojumus, uzņēmumi var labāk kompensēt tradicionālo datu apstrādes un analīzes speciālistu trūkumu visā pasaulē, labāk pārvaldīt sarežģītas modernās lietiskā interneta vides un atbilstoši rīkoties jaunu datu avotu un datu tipu izplatības apstākļos.

Jaunākajā Statistica versijā ir iekļauta jaunu iespēju kopa, kas izveidota tieši privātajā sektorā strādājošo moderno datu apstrādes un analīzes speciālistu vajadzībām. Tā kā globāla līmeņa pieprasījums pec tradicionālajiem datu apstrādes un analīzes speciālistiem vairākkārt pārsniedz pieejamos resursus, šie datu apstrādes un analīzes speciāisti privātajā sektorā —ikdienišķi, netehniski lietotāji, kas iesaistīti uzņēmējdarbības procesos, arvien vairāk kļūs par analīzes iniciatīvu dzinējspēku. Dell Statistica 13.1 pievēršas šai akūtajai nepieciešamībai, izmantojot jaunu datu sagatavošanas funkcionalitāti, kas paredzēta tieši privātajā sektorā strādājošiem datu apstrādes un analīzes speciālistiem, kuri vienkāršo strukturēto un nestrukturēto datu sagatavošanu.

Izmantojot Statistica atkārtoti lietojamās procesu veidnes, tiek atvieglota analīzes darbplūsmu kopīgošana ar netehniskiem lietotājiem un izplatīšana. Izmantojot platformu Statistica, tradicionālās datu apstrādes un analīzes speciālisti var vienreiz izveidot analīzes modeļus un darbplūsmas, un netehniskie uzņēmējdarbības analīzes speciālisti var atkārtoti izmantot šīs veidnes visā uzņēmumā. Tādējādi tiek izslēgta redundances iespēja, un komerclietotāji var efektīvi izmantot analīzi reālu uzņēmējdarbības problēmu risināšanai bez tehniskajām zināšanām, kas tradicionāli bija nepieciešamas.

Ja platforma Statistica tiek izmantota kopā ar Dell Boomi, lietotāji var jebkurā pasaules vietā izvietot “analīzes atomus” vai citu perifērijas ierīci vai vārteju, tostarp 5000. sērijas vārteju Dell Edge Gateway. Šāda rezultātu noteikšanas iespēja ļauj uzņēmumiem apstrādāt gandrīz visus lietiskā interneta analīzes lietojuma gadījumus, darbinot analīzes darbplūsmas tieši tīkla malā, kur tiek izveidoti dati. Tādējādi tiek ietaupītas ne tikai pūles un līdzekļi, kas nepieciešmi liela lietiskā interneta datu daudzuma satraumēšanai uz centrālu analīzes repozitoriju, bet arī ļauj tūlītēji reaģēt, ņemot vērā analīzes rezultātus.

Jaunajā versijā ir arī paplašinātas līdzekļa Statistica Native Distributed Analytics Architecture (NDAA) iespējas, lai analīzi datu bāzē varētu veikt plašākam datu bāzu diapazonam. Statistica lietotāji tagad var veikt analīzi ne tikai Microsoft SQL Server datu bāzē, bet arī Apache Hive (Spark), MySQL, Oracle un Teradata datu bāzēs. Analīzes veikšana datu bāzē uzlabo analīzes un tīkla veiktspēju, ļaujot lietotājiem veikt intensīvu skaitļošanu tieši avota sistēmās. Uzņēmumi tādējādi var maksimāli izmantot Hadoop klasteru, datu bāzu ierīču un citu augstas veiktspējas platformu skaitļošanas jaudu, samazinot datplūsmu tīklā, jo nav jāpārvieto lieli datu apjomi, kas aizņem daudz laika.

Platformai Statistica tagad ir arī jaunas tīkla analīzes iespējas, kas ļauj lietotājiem apvienot analītiskās prognozēšanas iespējas un cilvēku zināšanas, lai spētu labāk konstatēt krāpniecību un izprast attiecības kompleksos tīklos. Tīkla analīze ļauj lietotājiem aplūkot problēmas ar jaunām metodēm, vizualizējot entitāšu saistības un skatot grafiskas saistījumu kartes.

Dell Statistica 13.1 papildu funkcijas, kas vienkāršo un uzlabo padziļinātās analīzes veikšanu:

  • Uzlaboti vizualizācijas informācijas paneļi, kas lietotājiem ļauj viegli vizualizēt jebkura analīzes mezgla rezultātus un piesaistīt procesam raksturīgas vizualizācijas MAS informācijas paneļu augstākajam līmenim.
  • Jaunināts tīmekļa lietotāja interfeiss, kas ļauj lietotājiem izplatīt analīzes rezultātus ar modernu izskatu jebkurā tīmekļa pārlūkprogrammā.
  • Uzlabota apstiprināto datu ievade, ar kuras palīdzību lietotāji, kas manuāli ievada datus, var nodrošināt datu kvalitāti datu apkopošanas vietā tā, lai tā būtu piemērota robustai analīzei.

Atbalsta resursi:

  • Lejupielādējiet 2016. gada pārskata “2016 Gartner Magic Quadrant for Advanced Analytics Platforms” bezmaksas kopiju.
  • Dell Statistica bezmaksas izmēģinājumversija
  • Videomateriāls: Drive Better Internet of Things Insights with Edge & Core Analytics (angļu val.)

Izsaki savu viedokli