Aktuāls

”Apple” varētu aizstāt ”Touch ID” ar sejas atpazīšanas skeneri

Tālruņi, mobilās ierīces

Septembrī notiks pirmais virtuālais F1 čempionāts, iespēja piedalīties arī tev!

Datorspēles

”Apple” izstrādātājiem nodod ”iOS 11” septīto pagaidu versiju

Datori, IT, bizness

CSDD piedāvā Rīgas Tehniskās apskates naktī bez maksas pārbaudīt savu auto

Auto, Moto

Lielākā daļa Rīgas un Pierīgas iedzīvotāju uztraucas par savas automašīnas drošību pilsētā

Auto, Moto

”Samsung Bixby” balss vadības funkcijas nonāk arī līdz Latvijai

Tālruņi, mobilās ierīces

CSDD eksperimenta rezultātā tapuši astoņi ieteikumi gudrai auto un velo braukšanai

Auto aprīkojums

Jau Google I/O 2014 konferencē pasaule tika iepazīstināta ar Android One projektu, kura rezultātā būtu jāizstrādā lētas, bet spējīgas Android ierīces. Tagad debiju ir piedzīvojuši pirmie trīs Android One viedtālruņi.

Android One projektu aizsācēji ir trīs Indijas uzņēmumi, kas sadarbojušies ar Google. Rezultātā patērētājiem ir pieejami trīs viedtālruņi – 103 ASV dolārus vērtais Spice Dream UNO, 105 dolārus vērtais Karbonn Sparkle V un 106 dolārus dārgais Micromax Canvas A1.

Tehniskās specifikācijas ziņā visi trīs viedtālruņi ir stipri līdzīgi. Tie apgādāti ar 4,5 collu IPS displeju, kas nodrošina 854×480 pikseļu izšķirtspēju. Ātrdarbību nodrošina MediaTek MT6582 četru kodolu 1,3 GHz procesors, 1 GB operatīvā atmiņa un Mali 400 MP2 grafiskais procesors.

android one first three

Tāpat ierīces apgādātas ar 5 MP kameru aizmugurē un 2 MP kameru priekšpusē. Uzņemtos attēlus varēs saglabāt 4 GB iebūvētajā atmiņā, ko papildina microSD karšu lasītājs. Enerģijas rezerves nodrošina 1700 mAh akumulators, ko lietotājs varēs nomainīt paša spēkiem. Starp citām opcijām jāatzīmē FM radio un divu SIM karšu atbalsts.

To visu darbina Android 4.4.4 KitKat operētājsistēma, kas nav saņēmusi nedz ražotāju pielāgo saskarni, nedz citus uzlabojumus. Turklāt Google sola, ka Android One viedtālruņi būs vienas no pirmajām ierīcēm, kas saņems Android L atjauninājumu.

Android One viedtālruņi nodrošina kādu interesantu funkciju – iespēju lejupielādēt YouTube video un noskatīties tos vēlāk, pat ja viedtālrunis tajā brīdī nav savienots ar internetu.

Pirmā valsts, kur Android One ierīces ir pieejamas ir Indija. Pēc kāda laika šīs ierīces tiks piedāvātas arī citās Āzijas kontinenta valstīs, piemēram, Indonēzijā, Filipīnās, Nepālā, Pakistānā, Šrilankā un Bangladešā. Sagaidāms, ka līdztekus valstu skaitam, palielināsies arī šo ierīču ražotāju skaits.

Saistītās tēmas: androidgoogle

Izsaki savu viedokli