Aktuāls

”Apple” sejas identificēšanas tehnoloģijas drošības aspekti

Tālruņi, mobilās ierīces

”Nokia” jaunais telefons varētu saņemt līdzīgu ekrānu kā ”Galaxy S8”

Tālruņi, mobilās ierīces

Ar skaistām uzvarām aizvadīts Latvijas rallijkrosa kausa 6. posms Biržos

Auto, Moto

”OxygenOS 4.5” atnesīs dažas ”OnePlus 5” funkcijas ”OnePlus 3/3T” viedtālruņos

Tālruņi, mobilās ierīces

”Tinda Finger” – 2017. gada dīvainākais izgudrojums?

IT sasniegumi, bizness

Jau Google I/O 2014 konferencē pasaule tika iepazīstināta ar Android One projektu, kura rezultātā būtu jāizstrādā lētas, bet spējīgas Android ierīces. Tagad debiju ir piedzīvojuši pirmie trīs Android One viedtālruņi.

Android One projektu aizsācēji ir trīs Indijas uzņēmumi, kas sadarbojušies ar Google. Rezultātā patērētājiem ir pieejami trīs viedtālruņi – 103 ASV dolārus vērtais Spice Dream UNO, 105 dolārus vērtais Karbonn Sparkle V un 106 dolārus dārgais Micromax Canvas A1.

Tehniskās specifikācijas ziņā visi trīs viedtālruņi ir stipri līdzīgi. Tie apgādāti ar 4,5 collu IPS displeju, kas nodrošina 854×480 pikseļu izšķirtspēju. Ātrdarbību nodrošina MediaTek MT6582 četru kodolu 1,3 GHz procesors, 1 GB operatīvā atmiņa un Mali 400 MP2 grafiskais procesors.

android one first three

Tāpat ierīces apgādātas ar 5 MP kameru aizmugurē un 2 MP kameru priekšpusē. Uzņemtos attēlus varēs saglabāt 4 GB iebūvētajā atmiņā, ko papildina microSD karšu lasītājs. Enerģijas rezerves nodrošina 1700 mAh akumulators, ko lietotājs varēs nomainīt paša spēkiem. Starp citām opcijām jāatzīmē FM radio un divu SIM karšu atbalsts.

To visu darbina Android 4.4.4 KitKat operētājsistēma, kas nav saņēmusi nedz ražotāju pielāgo saskarni, nedz citus uzlabojumus. Turklāt Google sola, ka Android One viedtālruņi būs vienas no pirmajām ierīcēm, kas saņems Android L atjauninājumu.

Android One viedtālruņi nodrošina kādu interesantu funkciju – iespēju lejupielādēt YouTube video un noskatīties tos vēlāk, pat ja viedtālrunis tajā brīdī nav savienots ar internetu.

Pirmā valsts, kur Android One ierīces ir pieejamas ir Indija. Pēc kāda laika šīs ierīces tiks piedāvātas arī citās Āzijas kontinenta valstīs, piemēram, Indonēzijā, Filipīnās, Nepālā, Pakistānā, Šrilankā un Bangladešā. Sagaidāms, ka līdztekus valstu skaitam, palielināsies arī šo ierīču ražotāju skaits.

Saistītās tēmas: androidgoogle

Izsaki savu viedokli