Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

24. septembrī Latvijas lielākais datu centru operators SIA „DEAC” atklās savu jauno datu centru (DC) „Rīga”. Ar 600m2 lielu platību tas ir lielākais un modernākas datu centrs Baltijā, kā arī līdz šim lielākais DEAC investīciju projekts, kurā ieguldīti vairāk kā 2 miljoni latu. Daudzi nemaz nezina, ka dažādu portālu, vortālu, uzņēmumu e-pastu un mājas lapu mājvieta ir uz servera, kas izvietots datu centros, nevis katra uzņēmuma telpās. Datu centros esošajiem serveriem tiek nodrošināta pastāvīga uzraudzība, apsardze un to optimālai darbībai nepieciešamais mikroklimats.

DC „Rīga” celtniecībā ieguldīti 1 miljons latu, bet infrastruktūras elementu iegādei iztērēti 1.1 miljoni. Datu centra 600m2 plašajās serveru telpās iespējams izvietot līdz 8400 serveru. Tā elektroenerģijas nodrošinājums ir 2 megavati, ar kuru pietiktu vismaz diviem Rīgas mikrorajoniem. DC „Rīga” serveru dzesēšanas sistēmā atrodas 29 tonnas dzesēšanas šķidruma, ar kuru savukārt pietiktu 5800 vieglajām automašīnām.

Aicinām žurnālistus un mediju pārstāvjus uz jaunā datu centra atklāšanu un tam sekojošo preses brīfingu, kas notiks ceturtdien, 24. septembrī pulksten 11.00, SIA „DEAC” datu centra „Rīga” serveru telpās, Maskavas ielā 459, Rīgā.
m, kuri izmanto tādas aplikācijas, kas pilnībā nenoslogo visus fiziskā servera resursus,” turpina A.Gailītis.

Preses brīfingā piedalīsies SIA „DEAC” valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns, kura pārstāvētā ministrija, kopš Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāta likvidācijas, ir atbildīga arī par valsts un pašvaldību elektronisko pakalpojumu attīstības veicināšanu un koordinēšanu.

Pēc brīfinga būs iespējams doties ekskursijā, lai apskatītu jauno „DEAC” datu centru, kā arī vienīgo reizi fotografēt un filmēt datu centra serveru telpas, kas citkārt rūpēs par klientu datu un tehnikas drošību nebūs iespējams. Klientu datu drošībai ir īpaša nozīme un uzņēmuma sadarbības līgumi paredz, ka pie klientu serveriem var piekļūt tikai pats klients vai DEAC personāls, tādēļ fotouzņēmumus būs iespējams veikt brīdi, kad DC „Rīga” izvietoti tikai DEAC īpašumā esošie serveri.

Nokļūšanai uz „DEAC” un atpakaļ žurnālisti varēs izmantot autobusu, kas pulksten 10:15 gaidīs stāvvietā pie Latvijas Nacionālās operas. Par vēlmi izmantot autobusu, lūdzu, informēt līdz 21. septembra pulksten 13:00.

Izsaki savu viedokli