Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Elektronikas portāls BOOT.Lv turpina informēt lasītājus par aktualitātēm mūsu pašu valstī. Nesen jau rakstījām par to, ka kāda jauna torrentu trakera reklāmā nelikumīgi ticis piesaukts Inbox.lv zīmols, bet šoreiz rakstīsim par kādu perspektīvu GPS sekošanas sistēmu, kura ir klaji “aizņēmusies” dizaina (CSS) failu no ārzemju portāla Mixx.com. Pārkāpumu jau ir pamanījusi minētā portāla vadība, tomēr portālam kurtuesi.lv šoreiz ir noveicies, jo Mixx.com vadība neplāno pret šo portālu veikt nekādas sankcijas. Vairāk par jauno GPS sekošanas sistēmu, un tās aizdomīgi līdzīgo dizainu lasiet turpinājumā… Kas īsti ir GPS sekošanas sistēma kurtuesi.lv? Ja jums ir GPS iekārta ar GSM/GPRS datu pārraides atbalstu, tad šajā portālā jūs varat regulāri tiešsaistē aplūkot kāda GPS uztvērēja atrašanās vietu, līdz ar to jūs variet aplūkot kur dotajā brīdī atrodas jūsu draugi vai ģimenes locekļi. Viss kas jums ir nepieciešams – mobilais tālrunis ar GPS uztvērēju un Windows Mobile operētājsistēmu.

Šī, starp citu, ir visai noderīga sistēma gadījumā, ja jums tiek nozagta rokassomiņa vai arī automašīna, kurā atrodas šāds mobilais tālrunis, jo tas ļautu noteikt aptuveno zagļa atrašanās vietu (protams, ja ierīce būtu ieslēgta). Jāpiebilst, ka šī sistēma šobrīd ir bezmaksas, un karšu detalizācija sasniedz mērogu 10 000:1.


Tik tālu viss ir ļoti jauki, tomēr lapas autori ir parūpējušies arī par kādu darvas karoti šajā medus mucā… Viņi, acīm redzot, uzskatīja, ka lapas dizainu droši var “aizņemties” no kāda ārzemju portāla, un neviens to nemaz nepamanīs. Tomēr tā šoreiz nenotika, un kāds kurtuesi.lv apmeklētājs nekavējoties informēja Mixx.com vadību, pastāstot viņiem, ka šī GPS sekošanas sistēma ir piesavinājusies viņu CSS (dizaina) failu. Interesanti, ka sākotnēji kurtuesi.lv lapas veidotāji nebija pacentušies no dizaina faila izņemt arā tekstu, kurā tika atrunātas Mixx.com autortiesības uz minēto dizainu.

Minētā ārzemju portāla vadība šoreiz izrādījās saprotoša, un nolēma pagaidām neuzsākt nekādas sankcijas pret kurtuesi.lv autoriem, tomēr Mixx.com pārstāvji ievietoja šī latviešu portāla ekrānšāviņu (screenshot) bilžu servisā flickr.com, un pievienoja tur sekojošu kometāru:

“Jūs, visticamāk, pamanīsiet cik ļoti šis dizains atgādina Mixx. Es varu iedomāties, ka Latvijā ir visai pagrūti atrast labu web dizainu.

Ja jūs rūpīgāk ieskatīsieties nozagtajā CSS (dizaina failā – aut.), jūs pamanīsiet, ka viņi pat neuzskatīja par vajadzīgu nomainīt mūsu autortiesības. Labi nostrādāts, draugi, labi nostrādāts.”

Jāsaka, ka arī BOOT.Lv redakcija pamanīja, ka kurtuesi.lv un mixx.com lapu dizains ir praktiski identisks. Piedāvājam jūsu uzmanībai abu portālu ekrānšāviņus:


kurtuesi.lv dizains


Mixx.com dizains

Pie kam identiskas ir arī lapu apakšdaļa, kura nav redzama Mixx.com ekrānšāviņā. Tā kā par to, ka dizains nav gluži veidots no nulles, šaubas nerodas. Viens no Latvijā populārākajiem interneta dienasgrāmatu veidotājiem, Miks Latvis, savā blogā ir publicējis rindiņu, kuru minēja Mixx.com veidotāji. Kurtuesi.lv CSS failā ir atrodams šāds teksts:

/*
* Mixx Stylesheet
* Copyright (c) 2007 Recommended Reading, Inc. (http://www.mixx.com)
*/

Nobeigumā vēlamies paslavēt kurtuesi.lv veidotājus par, mūsuprāt, labo ideju, tomēr vēlamies piekodināt, ka šādi dizaina failu “aizņemšanās” gadījumi var beigties bēdīgi, tādēļ, ja nevēlaties veidot paši savu dizainu, un nevēlaties tērēt šim nolūkam naudu, iesakām jums izvēlēties kādu no daudziem internetā brīvi pieejamajiem bezmaksas dizainiem.

Papildināts (citāts no portāla db.lv):

Portāla kurtuesi.lv pārstāvi Jevgeņiju Mihailovu Db.lv norādīja: “Par šo problēmu mēs zinām un pašlaik mēģinām sarakstīties ar Mixx.com izveidotājiem, lai noskaidrotu, kā atrisināt šo situāciju.

Lieta ir tāda, ka lapas dizains tika pasūtīts no viena dizainera, kas pilnīgi pārkopēja Mixx.com lapu. Bet, tā kā uz to brīdi mēs nezinājām par Mixx.com pastāvēšanu un dizains mūs apmierināja, pieņemām lēmumu laist kurtuesi.lv dzīvē.

Šobrīd mēs redzam 2 variantus, kā atrisināt šo problēmu: vai nu Mixx.com dod mums atļauju izmantot viņu dizainu, vai nu mēs tuvākajā laikā mainīsim lapas izskatu. Viss atkarīgs no Mixx.com atbildes. Mēs ļoti ceram, ka problēma tiks veiksmīgi atrisināta, jo pašlaik ar šo ziņu, kas parādās Latvijas blogos un komentāros tiek radīts negatīvs iespaids par mūsu lapu.”

Izmantotie resursi:

arturs.jaffa.lv
krizdabz.lv
Onkulis.com
flickr.com
db.lv

Izsaki savu viedokli