Aktuāls

”iPhone 8” un ”iPhone X” parāda iespaidīgus rezultātus veiktspējas testos

Tālruņi, mobilās ierīces

Latvijas iedzīvotāji iepērkas “Google Play” veikalā par vidēji 3 eiro

Sakaru pakalpojumi

Pavīd pirmās ”Samsung Galaxy S9” baumas – Ierīcei būšot 1000 kadru sekundē kameras sensors

Tālruņi, mobilās ierīces

”Samsung” beidzot piedāvā likvidēt ”Bixby” pogas funkcionalitāti

Mobilās aplikācijas

”iMessage” maksājumu serviss ”iOS 11” vēl nebūs pieejams

Mobilās aplikācijas

Eksperts: lietu internets pamazām sāk savu attīstību biznesa vidē Latvijā

Internets

Prezentēts jaunais ”Volkswagen Amarok Aventura Exclusive” prototips un īpašais ”Dark Label” modelis

Auto, Moto

Uzzināt par “Tele2” piedāvātajām vakancēm un pieteikties darbam tagad varēs caur čatbotu

Telekomunikācijas

”Nintendo Switch” jau atkal pārdošanas apjomu ziņā pārspēj ”PS4” un ”Xbox One”

Aprīkojums

”Porsche” savu pirmo elektroauto atrādīs 2019. gadā

Automobiļi, moto transports

Vairāk nekā puse jeb 58% iedzīvotāju vecumā no 51 līdz 74 gadiem lieto datoru, kas ir par 20% vairāk nekā pirms pieciem gadiem. Arī internetu lieto jau vairāk par pusi jeb 55% senioru, liecina Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! veiktais pētījums.

Pieaug portatīvo un planšetdatoru pieejamība, kamēr stacionāro – sarūk, kas sakrīt ar tendenci Latvijas mājsaimniecībās kopumā. Katram desmitajam Latvijas senioram ir pieejams planšetdators, bet vairāk nekā trešdaļai stacionārie un portatīvie datori (attiecīgi 32% un 37%). Līdzīgi kā vairumam Latvijas iedzīvotāju (76%), lielākoties internets senioriem pieejams mājas datoros (56%), un šobrīd katrs desmitais to lieto arī mobilajā tālrunī. Latvijā kopumā internetu mobilajā tālrunī lieto 48%.

Infografika_Interneta un datora lietosana iedzivotaju vidu

„Septiņu gadu laikā kopš senioru datorapmācību projekta Pieslēdzies, Latvija! uzsākšanas, ir ievērojami audzis interneta lietotāju skaits vecākās paaudzes vidū. Pirmspensijas vecumā jau vairāk nekā puse internetu lieto regulāri. Salīdzinot ar 2008. gadu, 65 – 74 gadu vecuma grupā interneta lietotāju skaits ir audzis gandrīz piecas reizes. Līdz ar to seniori arvien mazāk atpaliek no Latvijas kopējiem rādītājiem. Tas ir ievērojams progress, lai mazinātu digitālo plaisu dažāda vecuma iedzīvotāju vidū,” stāsta Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Kopš 2008./2009.mācību gada, kad Lattelecom sāka Pieslēdzies, Latvija! iniciatīvu, ar pašvaldību un skolu atbalstu apmācīti jau vairāk nekā 28 tūkstoši senioru no 50 gadu vecuma. Lai arī reģistrācija kursu apguvei ir noslēgusies, mācības joprojām norisinās Rīgā un citās pilsētās, kur līdz šim bijusi aktīvākā senioru interese – Daugavpilī, Rēzeknē, Jēkabpilī, Liepājā, Jelgavā un Cēsīs. Pieslēdzies, Latvija! septītajā mācību gadā iniciatīvas realizācijā iesaistīta Rīgas Aktīvo senioru alianse (RASA). Biedrības biedri reģistrē iniciatīvas dalībniekus, koordinē mācību grupas un nodrošina mācības Rīgā.

Aptauja “Latvijas iedzīvotāju aptauja: Lattelecom tēla un pakalpojumu monitors 05/2015” veikta no 2015.gada 1.- 28. maijam sadarbībā ar pētījumu kompāniju GfK Custom Research Baltic, aptaujājot 1018 iedzīvotājus 15-74 gadu vecumā, pielietojot datorizētās tiešās intervijas respondentu dzīves vietā.

Izsaki savu viedokli