Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jau iepriekš vēstījām, ka kompānija (GT Advanced), kas piegādā Apple ierīcēm nepieciešamās safīra detaļas, ir pieteikusi bankrotu.  Avoti vēsta, ka darījums, kas pirms aptuveni gada tika noslēgts ar Apple, ir galvenais iemesls kompānijas nespējai pildīt finansiālās saistības.

GT Advanced nespēja turēties pie nospraustajiem termiņiem, ir iemesls, kādēļ Apple nācās atteikties no plāniem apgādāt iPhone viedtālruņus ar safīra displeja pārklājumiem. Tā rezultātā Apple apturēja plānoto maksājumu 140 miljonu dolāru vērtībā, kas savukārt negatīvi ietekmēja GT Advanced maksātspēju.

Abu kompāniju jaunākā vienošanās paredz, ka GT Advanced slēgs kompānijas rūpnīcas četros ASV štatos, pārdos ražošanas iekārtas un centīsies atmaksāt aptuveni 440 miljonus ASV dolāru, ko Apple piešķīra uzņēmumam, lai tas varētu veiksmīgi pildīt sākotnējo vienošanos. Tā visa rezultātā darbu zaudēs aptuveni 650 darbinieki

Apple pārstāvja paziņojumus vēsta, ka kompānija ir ieguldījusi lielas pūles šajā ambiciozajā safīra detaļu ražošanas tehnoloģijā, bet kompānija GT Advanced nav spējusi nodrošināt ražošanas uzsākšanu. Vienlaikus Apple pauda vēlmi turēties pie nospraustajiem mērķiem un palīdzēt tiem rūpnīcu darbiniekiem, kas zaudēs darbu GT Advanced bankrota dēļ.

Pagaidām gan nav zināms kā GT Advanced bankrots varētu ietekmēt Apple ierīču ražošanas apjomus un plānus jau nākamā gada sākumā laist pārdošanā kompānijas pirmo viedpulksteni – Watch.

iphone 5s safira poga

Saistītās tēmas: applebizness

Izsaki savu viedokli