Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Viena daļa autovadītāju kā iemeslu, kāpēc viņu spēkrati joprojām nav aprīkoti ar ziemas riepām, min to, ka līdz 1.decembrim, kad tā būs obligāta prasība, vēl ir daudz laika, “Rietumu Radio” par saviem novērojumiem tehniskās apskates stacijās pastāstīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Liepājas nodaļas priekšnieks Gvido Ķirsons.

“Tas, ka autovadītāji vadās pēc noteikumiem, nevis reālajiem apstākļiem uz ceļa, manī raisa neizpratni,” atzina Ķirsons, norādot, ka pārvietošanās ar vasaras riepām patlaban nav pieļaujama.

SU_976

Ķirsons piekrīt, ka daļēji auto aprīkošanu ar ziemas riepām un to izvēli ietekmē iedzīvotāju finansiālā situācija. CSDD pārstāvis uzver, ka būtiski ir auto aprīkot ar, iespējams, lētākām, taču jaunām ziemas riepām, nevis “jau trīs vai četras sezonas lietotām”.

Pazeminoties gaisa temperatūrai, kas dažviet Latvijā jau naktīs paguvusi noslīdēt zem 0 grādiem, CSDD aicina autovadītājus savlaicīgi apgādāt savus spēkratus ar ziemas riepām.

Drošības nolūkos to būtu lietderīgi veikt arī pirms 1.decembra, kad ziemas riepas ir obligātas, jo vasaras riepas, temperatūrai noslīdot zem +5 grādiem, zaudē kvalitāti, drošas braukšanas un bremzēšanas īpašības, to gumija kļūst cieta. Savukārt ziemas riepas ir izgatavotas no materiāla, kas aukstumā savas īpašības saglabā, un ir piemērotas braukšanai ziemas apstākļos.

No 1.decembra transportlīdzekļi Latvijā obligāti ir jāaprīko ar ziemas riepām.

Saistītās tēmas: automašīnascsdd

Izsaki savu viedokli