Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ļoti iespējams, ka vakar daļa BOOT.Lv lasītāju pamanīja cyanogenmod.com vietnes darbības traucējumus. Lai arī varēja izdarīt pieņēmumu, ka tos izraisījušas serveru pārslodzes dēļ plašās intereses par CM10 relīzi, tomēr iemesls izrādījās daudz… interesantāks. Šis ir stāsts par to, kāpēc CyanogenMod vietnes adrese tagad ir cyanogenmod.org

Līdz šim CyanogenMod komanda ļāva atsevišķiem cilvēkiem vienpersoniski pārvaldīt atsevišķas lietas, uz vienkāršas uzticēšanās pamata. Tā rīkoties, ka izrādījās, bija kļūda.

Nedaudz vairāk, kā nedēļu atpakaļ tika atklāts, ka cilvēks, kas kontrolēja cyanogenmod.com domēnu bija uzsācis savu biznesu – izliekoties par CyanogenMod “tēvu” Stīvu “Cyanogen” Kondiku (Steve Kondik) viņš slēdza līgumus ar tīmekļa vietnēm par atsauču izmantošanu.

Kad šis cilvēks tika pieķerts, viņš paziņoja, ka ir ar mieru atdot domēna vārdu cyanogenmod.com par “simbolisku” summu – 10 tūkstošiem ASV dolāru. CyanogenMod komanda nebija ne spējīga, ne noskaņota šādu maksājumu veikt.

Situāciju vēl vairāk sarežģīja fakts, ka šis pats cilvēks uzturēja arī CyanogenMod profilus sociālajos tīmekļos un bija administrators @cyanogenmod.com piesaistītajam Google Apps kontam.

Pēc tam, kad komandai izdevās atgūt kontroli pār sociālo tīmekļu (Twitter un Facebook) profiliem, tika atkārtoti lūgts atdot arī domēna vārdu. Atbilde bija ne pārāk iepriecinoša:

“Hi, so you think by removing all my access across the infrastructure was going to be a great idea? We had a chat yesterday, you’ve decided to end this bitter. How about I just change the DNS entries right now. CM will practically go down.”

“Čau, tātad tu domā, ka atņemt manu pieeju resursiem bija ļoti laba doma? Mēs vakar visu izrunājām, Tu izlēmi visu šo beigt nepatīkamā veidā. Kā būtu, ja es pamainītu DNS ierakstus? CM vietne praktiski nebūs sasniedzama”

Tie nebija vienkārši draudi – viņš tiešām izdzēsa cyanogenmod.com domēna ierakstus. Vietne pakāpeniski kļuva nepieejama.

Saglabājot kontroli pār Google Apps, šis cilvēks pārņēma kontroli pār visiem @cyanogenmod.com e-pastiem. Pašlaik vienīgā e-pasta adrese, ko var izmantot saziņai ar CM komandu ir cyanogenmod@gmail.com

CyanogenMod komanda operatīvi izveidoja jaunu domēnu – cyanogenmod.org, kas arī daudz labāk atbilstot viņu būtībai.

Lai atgūtu kontroli pār cyanogenmod.com, CM komanda vērsās pie varas iestādēm.

Acīmredzot, šis fakts izrādījās gana motivējošs un cyanogenmod.com domēna kontrole tika atdota komandai, tomēr šis domēns tiks izmantots tikai lai pārsūtītu tā apmeklētājus uz jauno – cyanogenmod.org vietni.

CyanogenMod komanda esot veikusi iekšēju resursu pārvaldības restrukturizāciju, kas izslēdz iespēju vienam cilvēkam pārņemt kontroli pār kādu no resursiem, lai izslēgtu līdzīgu incidentu atkārtošanās risku nākotnē.

Saistītās tēmas: CyanogenMod

Izsaki savu viedokli