Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Viens no Android operētājsistēmas lielākajiem plusiem, taču tajā pašā laikā arī mīnusiem ir tās atvērtība, kas ļauj jebkuram, ņemot par pamatu Android, izveidot savām vēlmēm vai vajadzībām pielāgotu operētājsistēmas versiju.

Protams, populārākie ir ierīču ražotāju būvējumu – katrs sevi cienošs viedtālruņu vai planšetdatoru zīmols ir izveidojis savu versiju par to kādai būtu jāizskatās Android operētājsistēmai, tāpat arī pielāgota tās funkcionalitāte.

Tāpat arī ir pieejami dažādi trešo izstrādātāju Android būvējumi, lielākoties tie tiek veidoti ar mērķi, lai atbrīvotos no bieži vien nevajadzīgajām aplikācijām, kuras ražotāji iebūvē savās Android versijās, uzlabotu ierīču ātrdarbību, nodrošinātu ātrāku piekļuvi pie jaunākajām Android versijām, kā arī citu pozitīvu iemeslu dēļ.

Nenoliedzami, CyanogenMod ir viens no populārākajiem trešo izstrādātāju Android būvējumiem, kurš pieejams virknei dažādu ierīču. CyanogenMod projekts, kā virkne citu, tikai aizsākts un uzturēts uz entuziasma pamata, taču pavisam nesen paziņots par krietni nopietnākiem plāniem.

CyanogenMod ir iedevies piesaistīt projektam 7 miljonu ASV dolāru investīcijas, kuras tiks izmantotas lai sasniegtu mērķi – ierindotu CyanogenMod populārāko mobilo operētājsistēmu topa trešajā vietā uzreiz aiz tādiem gigantiem kā Apple piedāvātā iOS un Android operētājsistēma kā tāda. Jāpiezīmē, ka šobrīd trešo vietu ieņem Microsoft piedāvātā Windows Phone ekosistēma.

Ņemot vērā personīgo pieredzi ar CyanogenMod, jāteic, ka šī ir ļoti pozitīva ziņa, Android ierīču lietotājiem, taču māc šaubas vai tā patiks ierīču ražotājiem, kuri noteikti labprāt redzētu ierīcēs lietojam sevis izstrādātās Android versijas. Jau šobrīd CyanogenMod būvējumi ir pieejami populārākajiem viedtālruņiem un planšetdatoriem, tiesa instalācijas process dažādām ierīcēm mēdz atšķirties, turklāt, lai arī sagatavota laba dokumentācija, lielu daļu lietotāju no CyanogenMod uzstādīšanas attur slinkums veikt nosacīti sarežģītās darbības vai arī bailes nodarīt ļaunumu savai ierīcei.

Bloga ierakstā CyanogenMod ziņo, ka tuvāko nedēļu laikā Google Play Store aplikāciju veikalā būs pieejams risinājums, kas ļaus ērti un viegli uzstādīt CyanogenMod būvējumus, tādējādi padarot tos pieejamus krietni plašākam lietotāju klāstam un pamazām bruģējot ceļu uz kompānijas nosprausto mērķi – TOP 3 mobilā operētājsistēma.

Ir vairāk nekā skaidrs, ka šāds solis no CyanogenMod puses būs atzinīgi novērtēts no gala lietotāju puses, atliek ar nepacietību gaidīt turpmāko projekta virzību!

CMInstaller_5

Saistītās tēmas: androidCyanogenModoperētājsistēmas

Izsaki savu viedokli