Aktuāls

LG un ”Qualcomm” sadarbosies, lai izstrādātu nākamās paaudzes savienojumu risinājumus automašīnām

Auto aprīkojums

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

”Samsung” aprīko jauno ”Grand Hotel Kempinski Riga” ar vairāk nekā 220 profesionālajiem ekrāniem

IT sasniegumi, bizness

Četras nedēļas Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Biķernieku trasē norisinājās drošas ziemas braukšanas bezmaksas konsultācijas; februārī tās uzsāktas arī Rēzeknē, Gulbenē un Valmierā. Līdz šim nodarbībās piedalījušies gandrīz 1500 autovadītāju ar saviem spēkratiem. Lielāka atsaucība bijusi no stiprā dzimuma pārstāvjiem (63%), bet aktīvas konsultāciju apmeklētājas ir arī sievietes (37%).

Konsultācijās autovadītājiem tiek skaidroti drošas braukšanas pamati, veidota izpratne par bremzēšanas ceļa garumu, tā ietekmējošiem faktoriem ziemas apstākļos, par šķēršļu apbraukšanu un par to, kā izvairīties no sadursmes, ja bremzēšanas ceļš ir nepietiekams. Tāpat interesentiem individuāli tiek sniegti skaidrojumi  par auto riepu stāvokli, to izvēli atbilstoši ikdienas braukšanas stilam.

Vienlaikus ar konsultācijām tiek veikts arī pētījums par automobiļu riepu stāvokli. Biķernieku trase drošas braukšanas eksperts Normunds Lagzdiņš stāsta: „Satraucošs ir mūsu pētījumā atklātais fakts, ka 10% automašīnās riepu protektora dziļums ir 4 mm un mazāks, turklāt bieži vien šo spēkratu riepu vecums pārsniedz 10 gadus. Ar šādām riepām apbraukt šķērsli praktiski nevar, turklāt bremzēšanas ceļš pie ātruma 50 km/h  uz slidena seguma ir vairāk nekā 100 metri.”

Ziemas drošas braukšanas konsultācijas dalībnieki sociālajos tīklos atzinīgi novērtējuši Biķernieku trases piedāvātās konsultācijas. „Liels paldies par iespēju atsvaidzināt esošās un iegūt jaunas prasmes drošai braukšanai ziemā! Burvīga idejas realizācija un fantastiska organizācija!” savā Twitter kontā raksta Sabīne. Bet Andrejs izsaka pateicību: „par sagādāto iespēju atsvaidzināt braukšanas iemaņas ziemas laikā”, uzsverot, ka „pirms konsultācijas pat nezināju par bremzēšanas sistēmas ABS priekšrocībām un kā pareizi to pielietot avārijas situācijās”.

Nākamajā ziemā CSDD drošas ziemas braukšanas bezmaksas konsultācijas plāno turpināt.

Video informācija par nodarbību norisi un konsultāciju būtību:

Izsaki savu viedokli