Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar mediķiem turpina  veikt Vislatvijas autovadītāju noguruma testus. Šajā nedēļā mērījumi tiks veikti šādās „Statoil” degvielas uzpildes stacijās (orientējoši no pulksten 10:00 – 16:00):

  • otrdien, 17.septembrī – Jēkabpils,
  • trešdien,18. septembrī – Sloka,
  • ceturtdien, 19. septembrī – Ķekavā,
  • piektdien, 20. septembrī – Valmiera 2 (Ausekļa iela 26),
  • sestdien, 21. septembrī – Kuldīga,
  • svētdien, 22. septembrī – Liepāja 1 (Esperanto iela 2/8).

Testa laikā ar speciālas aparatūras palīdzību tiek „mērīts” autovadītāju risks iemigt pie auto stūres. Mērījums ilgst 11 minūtes un pirms tā tiek veikta anketēšana.

Interesenti noguruma pētījuma veicējus varēs atpazīt pēc DUS „Statoil” esošā anketētāja, kurš no brīvprātīgajiem pētījuma dalībniekiem apkopos nepieciešamo informāciju. Savukārt pie DUS būs automašīna – kemperis, kurā notiks pats pētījums.

Līdz šim noguruma pētījumā piedalījušies vairāk nekā 600 autovadītāju. Šīs vasaras pētījums apstiprina iepriekš veikto mērījumu rezultātus – gandrīz trešdaļai Latvijas autovadītāju tiek konstatēts paaugstināts vai pat  ļoti paaugstināts iemigšanas risks. „Mērījuma laikā  atsevišķi autovadītāji pat vairākas reizes piedzīvo tā dēvēto sekundes miegu. Tas liek secināt, ka kritiski liela daļa cilvēku pie stūres sēžas tik neizgulējušies vai pārguruši, ka viņu fizioloģiskais stāvoklis apdraud kā paša, tā arī citu satiksmes dalībnieku drošību”, stāsta fiziologs un viens no pētījuma veicējiem Leons Blumfelds.

Par nogurumu kā problēmu autovadītāju vidū aizvien aktīvāk tiek runāts arī Eiropā. Eiropas Satiksmes drošības padomes (ETSC) izdevumā teikts, ka pārlieku liels nogurums ir bijis par iemeslu apmēram 20% ceļu satiksmes negadījumu, kuri bieži vien beidzās ar traģiskām sekām.

Izsaki savu viedokli