Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Šogad Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un partneru rīkotajam konkursam „Gribu būt mobils” pieteicies rekordliels dalībnieku skaits – 491 komanda, kas ir par 48 komandām vairāk nekā pagājušā gadā. Līdz ar to pārstāvēta ir ievērojama daļa Latvijas vispārizglītojošo skolu.

Šis CSDD konkurss ir īpaši veidots 6.-8.klašu skolēniem – topošajiem un esošajiem jaunajiem mopēdistiem un velosipēdistiem, tas notiek jau septīto reizi. Dalībnieku interese apliecina, ka skolēniem ir liela interese par drošu ceļu satiksmi un tas ir apsveicami. Paldies visām komandām par dalību konkursā!

Aktīvākā skola šogad ir Ādažu vidusskola ar 51 komandu! Jelgavas 4.sākumskola konkursam pieteica 21 komandu, Nīcas vidusskola un Ziemeļvalstu ģimnāzija – katra pieteica 13 komandas. Tādējādi  šogad visvairāk pieteikumu ir no Rīgas reģiona, aktīvas it arī Bauskas un Preiļu reģiona skolas.

Šobrīd komanda pilda konkursa neklātienes kārtas uzdevumus un šie rezultāti būs zināmi laikā no 2013.gada 5.decembra līdz 9.decembrim. Maksimāli iegūstamais punktu skaits neklātienes kārtā ir 91,75 punkti.

Savukārt sākot ar 2014.gada janvāri konkurss turpināsies, kad notiks septiņi reģionālie pusfināli. Katrā pusfinālā piedalīsies desmit labākās reģionu komandas (ne vairāk kā divas komandas no vienas skolas). Pavasarī notiks lielais fināls.

Sacensību „Gribu būt mobils!” mērķis ir paaugstināt skolēnu zināšanas par satiksmes drošību un pilnveidot personīgās drošības garantēšanas iespējas. Turklāt būtiski, ka konkurss orientēts arī uz mācīšanās procesa kvalitātes uzlabošanu, iegūto zināšanu izmantošanu, praktisku pielietošanu, kā arī uz skolēnu intereses un personiskās iesaistes vairošanu ceļu satiksmē, jo 12-14 gadu vecumā skolēni ir ne tikai gājēji, bet arī velosipēdisti un topošie / esošie mopēdu vadītāji, kam jāmāk pieņemt atbildīgi lēmumi arī sarežģītās situācijās.

Konkursā skolēni sacenšas četros posmos:

–          pirmais un otrais posms: priekšsacensības un neklātienes sacensības notika internetā, mājas lapā www.gribubutmobils.lv, no 2013.gada 9.oktobra līdz 20.novembrim;

–          trešais un ceturtais posms: septiņi pusfināli un fināls notiks klātienē Latvijas reģionos un Rīgā, no 2014. gada 15.janvāra līdz 21.martam.

Izvērtējot konkursa neklātienes kārtas rezultātus, uz pusfināla sacensībām tiks aicinātas desmit komandas ar vislielāko savākto punktu skaitu no katra reģiona (pusfinālā ne vairāk kā divas komandas no vienas skolas). Konkursa pusfināla sacensības notiks septiņās pilsētās:

–          Rīgā: piedalās komandas no Rīgas pilsētas, kā arī no Babītes, Mārupes, Olaines, Ķekavas, Salaspils, Garkalnes, Ropažu, Mālpils, Siguldas, Inčukalna, Carnikavas, Ādažu, Saulkrastu, Baldones, Krimuldas, Stopiņu un Sējas novadiem;

–          Bauskā: piedalās komandas no Jelgavas, Jēkabpils un Jelgavas pilsētām, kā arī no Jelgavas, Ozolnieku, Iecavas, Bauskas, Vecumnieku, Rundāles, Neretas, Jaunjelgavas, Pļaviņu, Kokneses, Aizkraukles, Skrīveru, Aknīstes, Salas, Jēkabpils, Viesītes, Krustpils, Lielvārdes, Ķeguma, Ogres un Ikšķiles novadiem;

–          Tukumā: piedalīsies komandas no Jūrmalas pilsētas, kā arī no Auces, Tērvetes, Dobeles, Kandavas, Tukuma, Engures, Jaunpils, Dundagas, Talsu, Mērsraga un Rojas novadiem;

–          Liepājā: piedalīsies komandas no Liepājas un Ventspils pilsētām, kā arī no Alsungas, Kuldīgas, Skrundas, Grobiņas, Rucavas, Nīcas, Priekules, Vaiņodes, Durbes, Pāvilostas, Aizputes, Saldus, Brocēnu un Ventspils novadiem;

–          Gulbenē: piedalīsies komandas no Cesvaines, Lubānas, Ērgļu, Madonas, Varakļānu, Gulbenes, Apes,  Alūksnes, Baltinavas, Balvu, Viļakas un Rugāju novadiem;

–          Valmierā: piedalīsies komandas no Valmieras pilsētas, kā arī no Mazsalacas, Rūjienas, Burtnieku, Kocēnu, Beverīnas, Naukšēnu, Valkas, Strenču, Smiltenes, Limbažu, Salacgrīvas, Alojas, Amatas, Cēsu, Raunas, Priekuļu, Līgatnes, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas un Pārgaujas novadiem;  

–          Preiļos: piedalīsies komandas no Daugavpils un Rēzeknes pilsētām, kā arī no Daugavpils, Ilūkstes, Dagdas, Krāslavas, Kārsavas, Ludzas, Zilupes, Ciblas, Aglonas, Riebiņu, Līvānu, Preiļu, Vārkavas, Viļānu un Rēzeknes novadiem.  

Pusfināla sacensību norises vieta var tikt laicīgi mainīta, ņemot vērā ģeogrāfiski izdevīgāku pilsētu pusfināla dalībniekiem. Visas izmaiņas tiek saskaņotas ar attiecīgā reģiona pusfināla dalībniekiem. Sīkāka informācija par konkursu atrodama nolikumā, konkursa mājas lapā: www.gribubutmobils.lv.

Konkursa „Gribu būt mobils!” fināla uzvarētājkomandai pavasarī būs iespēja doties izglītojošā ekskursijā uz zinātnes parku „Phaeno” Vācijā. Savukārt, fināla sacensību otrās un trešās vietas ieguvēji saņems dāvanu karti, ko varēs izmantot pēc saviem ieskatiem, lai dotos ekskursijā. Veiksmīgākos konkursa neklātienes kārtas dalībniekus, kuri neiekļūs pusfinālā, gaida stilīgas balvas. Balvas savā īpašumā iegūs arī visu klātienes septiņu pusfinālu dalībnieki.

GBM_2013

Izsaki savu viedokli