Aktuāls

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto

”LG” izstrādā ne tikai lieliskus OLED televizorus, bet arī OLED lampas

Aksesuāri

”iPhone X” akumulators darbosies par divām stundām ilgāk kā ”iPhone 7 Plus”

Tālruņi, mobilās ierīces

Ar viedtālruni rokā jau no bērna kājas: ieteikumi vecākiem par pusaudžu aizraušanos ar viedierīcēm

Tālruņi, mobilās ierīces

LMT izstrādā militāro platformu “Viedsargs” Latvijas aizsardzībai

Sakaru pakalpojumi

Esam testējuši vairāku ražotāju geimeriem paredzēties ierīces, tomēr līdz šim mūsu rokās nebija nonākuši kompānijas Corsair produkti. Uzsāksim Corsair ražojumu testēšanu ar M65 RGB lāzerpeli.

IMG_8055

Corsair Gaming M65 RGB tehniskie parametri:

  • 50 līdz 8200 DPI lāzera sensors
  • Trīs zonu lietotāja pielāgojams 16.8 miljonu krāsu apgaismojums
  • Daļēji metālisks korpuss ar iespēju veikt svara un smaguma centra korekciju (20.5 gramu iespējamās korekcijas)
  • 8 programmējami taustiņi
  • Omron slēdži (20 miljonu klikšķu mūžs)
  • Sniper taustiņš īslaicīgai DPI maiņai
  • Pielāgojams USB aptaujas ātrums: 1000Hz/500Hz/250Hz/125Hz
  • Izmēri: 118mm x 72mm x 39mm
  • Svars: 115 līdz 135.5 grami
  • Kabeļa garums: 1.8 metri

Corsair Gaming M65 RGB pelei ir interesants un neierasts dizains. Peles bāze jeb apakšējā daļa ir veidota no alumīnija, kas piešķir augstas kvalitātes un pamatīguma sajūtu. Produkta augšējā daļa, uz kuras atbalstās lietotāja plauksta ir veidota no viegli matētas plastmasas, savukārt sāni – no graudainākas plastmasas, lai palielinātu saķeri.

IMG_8062

Peles apakšējā daļā iestrādāti atsvari, kurs varam ieskrūvēt vai izskrūvēt ar monētas palīdzību. Peles minimālais svars ir 115 grami, savukārt maksimālais – 135.5 grami. No rūpnīcas tā tiek piegādāta maksimāli apkarināta. Diemžēl, komplektācijā nav iekļauta kastīte kur šos atsvarus uzglabāt, ja izvēlēsimies atvieglināt Corsair Gaming M65 RGB datorpeli.

Peles kreisajā sānā, līdz ar ierastajiem uz priekšu un atpakaļ taustiņiem novietots arī Sniper taustiņš, kas ļauj momentāni mainīt peles DPI uz brīdi kamēr taustiņš ir piespiests. Iespējams, ir geimeri kam šāds risinājums liksies noderīgs, tomēr es tam nesaskatu pielietojumu savās geiminga gaitās. Tiesa, šim, kā jau visiem pārējiem peles taustiņiem varam piešķirt citu nozīmi.

Visi uzstādījumi un pielāgojumi veicami, izmantojot Corsair Utility Engine programmatūru. Kā jau tas ierasts šādas klases produktiem, tad pielāgojumu iespējas ir ļoti plašas. Taustiņus varam definēt pēc sirds patikas un pat piešķirt tiem makro komandas. Iespējams saglabāt vairākus peles profilus un pat veikt to automātisku aktivizēšanu, līdz ko tiek palaista noteikta programma/spēle. Uzstādījumus iespējams pašā pelē, kas būs ērti, ja to plānots izmantot pie vairākiem datoriem. Jāteic gan, ka citu ražotāju aplikācijas, piemēram Razer Synapse 2.0 šķiet nedaudz pārskatāmākas un vieglāk lietojamas. Plašāks ieskats Corsair risinājumā iegūstams, aplūkojot zemāk pievienoto galeriju.

Ja runājam par peles ērtumu, tad tas ir ļoti subjektīvs rādītājs, bet man pie sirds neiet vieta uz kuras tiek balstīta plaukstas pamatne, tā šķiet kā pārāk asā leņķī, tā arī pārāk īsa. Nav gluži tā, ka šī būtu neērtākā geiminga pele pasaulē, tomēr ikdienā es to noteikti neizvēlētos. Tīri atsauksmei, mans šībrīža geminga peles ērtuma etalons ir Razer DeathAdder. Tomēr, mēs visi esam dažādi un ņemot vērā atšķirīgos peles tvērienus, noteikti būs lietotāji, kam Corsair Gaming M65 RGB datorpele liksies ērta.

IMG_8070

Corsair Gaming M65 RGB lieliska saskan ar šī paša ražotāja K70 RGB tastatūru, kuru tuvāk apskatīsim nākamajā nedēļā

Jāizceļ gan ļoti augstā uzbūves kvalitāte, visas peles detaļas ir pārdomātas un veidotas no kvalitatīviem materiāliem, neviens taustiņš negrab un nav absolūti nekādu brīvkustību. Kā jau tas sagaidāms no šādas klases produkta, tad nav absolūti nekādu sūdzību par precizitāti vai darbības stabilitāti.

Vērtējums:

Cena: 9 punkti no 10

Latvijas interneta veikalos Corsair Gaming M65 RGB datorpeli varam iegādāties sākot no 59 eiro. Lai arī, piemēram, Razer DeathAdder Chroma varam atrast nedaudz lētāk, jāņem vērā, ka Corsair produkta uzbūvē izmantots alumīnijs, ir iespēja pielāgot peles svaru, kā arī kopējā uzbūves kvalitāte ir pārāka.

Programmatūra: 8 punkti no 10

Corsair Utility Engine ļauj pielāgot visu, ko sirds kāro, tiesa, interfeiss šķiet pārāk sarežģīts.

Ērtums: subjektīvi 7 punkti no 10

Dizains: 10 punkti no 10

Corsair Gaming M65 RGB Latvijas interneta veikalos:

Saistītās tēmas: corsairdatorspēlespelesspēles

Izsaki savu viedokli