Aktuāls

Klāt ir jaunākais BOOT.Lv apskats un kā jau Corsair M65 RGB geimeru datorpeles testā solījām, tad šonedēļ tuvāk apskatīsim šī paša ražotāja K70 RGB mehānisko tastatūru.

IMG_8144

RGB LED diodes ir jaunākais trends geiminga aksesuāru vidū, produktus ar pielāgojamu apgaismojumu piedāvā praktiski visi lielākie datorspēļu entuziastiem paredzēto ierīču ražotāji. Līdzīgi kā Razer savu BlackWidow mehānisko tastatūru atjaunināja ar RGB diodēm un nodēvēja par BlackWidow Chroma, arī Corsair K70 RGB ir standarta K70 klaviatūras atjauninājums – katra taustiņa apgaismojumu var regulēt individuāli kādā no 16.8 miljoniem krāsu, kā arī veidot dažādas krāsu spēles – animācijas. Arī SteelSeries ir prezentējuši Apex M800, tiesa tās pārdošana vēl nav uzsākta.

Mums piegādātā tastatūra ir aprīkota ar Cherry MX Red slēdžiem, taču pieejamas arī versijas ar Brown un Blue slēdžiem.

  • Cherry MX Red slēdži – nav jūtams aktuācijas punkts, piespiešanas spēks 45 grami
  • Cherry MX Blue slēdži – ir jūtams aktuācijas punkts, klikšķis, piespiešanas spēks 50 grami
  • Cherry MX Brown slēdži – ir jūtams aktuācijas punkts, bez klikšķa, piespiešanas spēks 45 grami

IMG_8123

Cherry MX Red RGB slēdzis tuvplānā

Klaviatūras augšējā daļa ir veidota no skrāpēta alumīnija, kas piešķir pamatīgas kvalitātes un izturības sajūtu, turklāt uz alumīnija pirkstu nospiedumi nebūs tik viegli redzami kā uz plastmasas. Apakšējā daļa ir veidota no matētas plastmasas. Corsair K70 RGB ir pamatīgs audumā ietērpts USB kabelis, kura galā ir divi spraudņi. Ja pievienosim tastatūru USB 3.0 ligzdā, tad pietiks ar vienu spraudni (to uz kura attēlota tastatūra), taču pievienojot USB 2.0 ligzdām, būs jāizmanto abi spraudņi. Komplektācijā ar tastūru iekļauts noņemams plaukstu panelis, kas ir ļoti patīkams bonuss.

Atšķirībā no Razer BlackWidow Chroma, Corsair klaviatūrā nav iebūvētas USB vai austiņu/mikrofonu ligzdas, tāpat arī nav izdalītu makro komandu taustiņu, toties Corsair ir parūpējušies par mediju vadības taustiņiem, kā arī ļoti ērtu, ritināmu slēdzi skaļuma maiņai.

Kā jau tas Geiminga tastūrai pienākas, Corsair lolojumam ir maināms USB aptaujas ātrums – 125, 250, 500 un 1000 herci, interesanti, ka tas regulējams, izmantojot tastatūras aizmugurē novietotu fizisku slēdzi. Ja datorpelēm nomainot USB aptaujas ātrumu ir patiešām jūtamas izmaiņas, tad klaviatūrām šis ir vairāk vai mazāk mārketinga triks. Reizē iespējams piespiest visus 104 klaviatūras taustiņus un visi klikšķi tiks korekti reģistrēti.

IMG_8130

Corsair K70 RGB (apakšā) un Razer BlackWidow Chroma. Lai arī attēlā šķiet, ka Corsair produkta apgaismojums ir spilgtāks, patiesībā ir otrādi. Galvenokārt tāpēc, ka Cherry MX RGB slēdžiem diode iestrādāta zem caurspīdīga plastikāta vāka, kas nedaudz absorbē gaismu, arī pašu simbolu izgaismojums veiksmīgāk padevies Razer inženieriem.

IMG_8070

Corsair K70 RGB mehāniskā tastatūra lieliski saderēs ar Corsair M65 RGB datorpeli

Tieši tāpat kā Corsair M65 RGB datorpele, tā arī K70 RGB tastatūras apgaismojums ir pārējās funkcijas ir pielāgojamas, izmantojot Corsair Utility Engine programmatūru. Ja Razer mums piedāvā jau gatavus gaismas efektus un ierobežotas spējas izpausties mūsu mākslinieciskajai dvēselei, tad Corsair ļauj pilnībā izpausties, pielāgojot apgaismojuma efektus no nulles. Jāatzīst, ka šī opcija var būt pat ļoti laikietilpīga, tomēr iespējams iegūt iespaidīgus rezultātus, izveidojot pat animācijas. Sliņķiem vai iedvesmas meklētājiem, pieejams Corsair lietotāju forums, kurā tastatūru īpašnieki un entuziasti dalās ar sevis izveidotajiem profiliem. Tāpat arī izveidota lapa, kurā Corsair apkopojuši sev tīkamākos tastatūru apgaismojumu iestatījumus.

Corsair Utility Engine ekrānšāviņi:

Kā apgaismojuma, tā arī taustiņu un makro komandu iestatījumus varam saglabāt profilos (kā datorā, tā arī pašā tastatūrā), turklāt tos iespējams automātiski aktivizēt, līdz ko tiek atvērta iepriekš noteikta aplikāciju. Arī šoreiz Corsair Utility Engine aplikācija šķiet sarežģītāka par konkurentu piedāvātājām, tomēr izmantojot Corsair K70 RGB tastatūru, jūtams reāls ieguvums plašajās konfigurācijas iespējās. Ja runājam par apgaismojumu, tad tā uzstādījumos Razer Synapse 2.0 netur līdzi Corsair Utility Engine.

Ja salīdzinām Corsair K70 RGB tastatūru ar Razer lolojumu, tad Corsair plusi ir metāliskā virsma, izdalīti multimediju taustiņu un teicams risinājums skaļuma regulēšanai, Cherry MX slēdži, noņemams plaukstu paliktnis un pēc sirds patikas un pacietības regulējams apgaismojums, Razer savukārt ir pārāks ar spilgtāku apgaismojumu, kā arī precīzāk izgaismotiem simboliem, kā arī, ja nav svarīgi smalkie apgaismojuma uzstādījumi, tad Razer Synapse 2.0 gala lietotājam būs krietni vieglāka programmatūra. Tāpat arī Razer produktā ir iebūvētas USB un mikrofona/austiņu pieslēgvietas.

Vērtējums:

Dizains: 9 punkti no 10

Metāla korpuss, pielāgojams apgaismojums – komentāri lieki

Funkcionalitāte: 9 punkti no 10

Līdz pilnai laimei pietrūkst tikai tastatūrā iebūvēta USB centrmezgla

Cena: 9 punkti no 10

Sākot no 155 eiro nešķiet maz par klaviatūru, tomēr ņemot vērā konkurentu cenas un Corsair produktā izmantotos materiālus un funkcionalitāti, cena jāatzīst par salīdzinoši labu

Ja taujāsi pēc funkcionālas, maksimāli pielāgojamas un izskatīgas geiminga tastatūras, tad mēs noteikti ieteiktu Corsair K70 RGB!

Saistītās tēmas: corsairklaviatūrastastatūras

Izsaki savu viedokli