Aktuāls

Jau esam vēstījuši, ka Apple, visticamāk, atteiksies no Corning izstrādātajiem Gorilla Glass, priekšroku dodot safīra displejiem. Kamēr vieni uzskaita safīra kristālu labās īpašības, cerot, ka nu uz visiem laikiem varēsim atvadīties no saplēstajiem iPhone displejiem, Corning pārstāvji min vairākus argumentus, kādēļ Gorilla Glass ir labāka alternatīva par safīra displejiem.

Jautājums, kas lika Corning viceprezidentam salīdzināt safīra displejus ar Gorilla Glass, izskanēja kādā investoru konferencē. Tiesa, Corning pārstāvim nebija ilgi jāmeklē atbilde uz uzdoto jautājumu.

Corning pārstāvis norādīja, ka safīra displeju trūkumi ir visai uzskatāmi. Šie displeji ir aptuveni 10 reizes dārgāki par Corning izstrādājumiem. Tāpat tie ir 1,6 reizes smagāki un to ražošana atstāj negatīvu ietekmi uz vidi. Tika norādīts, ka viena safīra displeja izstrāde patērē aptuveni 100 reizes vairāk enerģijas nekā Gorilla Glass izstrāde.

Viceprezidents arī norādīja, ka safīra kristālu gaismas caurlaidība ir zemāka nekā tā ir stiklam, kas nozīmē, ka displejs būs blāvāks vai arī būs nepieciešams vairāk enerģijas, lai paspilgtinātu displeju, nodrošinot lielāku enerģijas patēriņu.

Brīdī, kad, vadoties pēc Corning pārstāvja izteikumiem, vienīgais arguments par labu safīra displejam ir tā izturība, tika paziņots pretējais. Viceprezidents turpināja, norādot, ka, kaut arī safīra displejs patiešām ir skrāpējumu drošs, tas nav trieciendrošs. Viņš minēja, ka, vadoties pēc Corning testiem, Gorilla Glass spēj izturēt līdz pat 2,5 reizēm lielāku spiedienu nekā safīra displeji.

Tāpat tika norādīts uz safīra displeju laikietilpīgo un resursus prasošo izstrādi, kā arī lielajām izmaksām.

corning-gorilla-glass-537x405

Saistītās tēmas: corningdisplejigorilla glass

Izsaki savu viedokli