Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Naktī no otrdienas uz trešdienu Amerikas Savienotajās Valstīs notika jauna prezidenta vēlēšanās, kurās, kā zināms, visai pārliecinoši uzvarēja demokrātu kandidāts Baraks Obama. Tonakt visi pasaules lielākie televīzijas kanāli tiešraidē translēja jaunāko informāciju par šo vēlēšanu norisi, tomēr kāds no televīzijas kanāliem izcēlās uz pārējo fona – CNN pirmo reizi televīzijas vēsturē tiešraidē translēja trīsdimensionālu cilvēka hologramu. Līdz šim bija ierasts, ka, veidojot tiešās reportāžas no, piemēram, citām pilsētām, televīzijas skatītājam vienlaikus divos logos bija redzams žurnālists, kurš atrodas notikuma vietā un raidījuma vadītājs. CNN ir spēruši soli tālāk, un, piedāvājot skatītājiem tiešās reportāžas no citām pilsētām, ēterā pārraidīja CNN reportieres Džesikas Jelinas un dziedātāja Will.I.Am. trīsdimensionālas hologrammas.

Kā tas tika panākts? Katra no personām tika filmēta ar 35 augstas izšķirtspējas kamerām, kas bija izvietotas aplī ap viņiem, un vienlaicīgi filmēja šos cilvēkus no 35 dažādiem punktiem, lai tiešajā ēterā varētu pārraidīt pilnu ķermeņa attēlu. Uzņemto videomateriālu reālā laikā (real-time) apstrādāja 20 datori. Interesanti, ka šīs kameras tika sinhronizētas ar kamerām, kas atradās CNN studijā Ņujorkā, un, tiklīdz studijas kameras tika pagrieztas, tām pielāgojās arī hologrammu veidojošās kameras. Tāpat kameru pozīcijas noteikšanai tika lietoti arī infrasarkano staru uztvērēji. Šīs sarežģītās sistēmas bija uzstādītas treileros pie Obamas un Makkeina galvenajām mītnēm.

Aplūkojot YouTube.com ievietoto videomateriālu, kurā ir redzams kā CNN pārraida Džesikas Jellinas hologrammu, gan var redzēt, ka studijā hologramma netiek projicēta – to redz tikai skatītāji savos televizora ekrānos. CNN galvenajā mītnē abus videomateriālus (no studijas un no treilera) vienā apvieno jaudīgu datoru tīkls, un skatītāji savos televizoru ekrānos redz attēlu, kurā Jellinas hologramma it kā atrodas CNN studijā. Patīkami, ka hologrammas attēlošanā praktiski netika novērojama aizture.

Tomēr noteikti ir jāatzīmē tas, ka šis CNN sasniegums noteikti ieies vēsturē, un nebūtu brīnums, ja tuvākajos gados šādas hologrammas tiktu lietotas arī citās televīzijās. Šobrīd gan hologrammas tehnoloģija vēl ir tikai attīstības sākumstadijā, tādēļ domājams, ka, pateicoties straujajam tehnoloģiju progresam, nākotnē cilvēku hologrammas izskatīsies daudz reālistiskākas.

Izsaki savu viedokli