Aktuāls

”Audi” superauto atgriežas Latvijā – šogad Biķernieku trasē ”’Audi R8 Coupe”, ”R8 Spyder” un citi

Auto, Moto

”LG V30” nesaņems divus ekrānus, tomēr ierīces dizains būs lielisks

Tālruņi, mobilās ierīces

”iOS 11” atnesīs jaunu iespēju, kā bloķēt ”Touch ID” un veikt ārkārtas zvanus

Tālruņi, mobilās ierīces

Daži ”Snapchat” īpašnieki tomēr pārdevuši savas akcijas

IT sasniegumi, bizness

Auto pieredzējušiem ceļotājiem – ”Volkswagen California XXL” ar virtuvi un vannasistabu

Auto, Moto

Kopā ar spēļu lielāku integrāciju mūsdienu kultūrā arī geimeru pričendāļi ir kļuvuši par visnotaļ aktuālu pirkumu starp pietiekami vērā ņemamu daļu cilvēku. Tāpēc nav nekāds brīnums, ka līdz šim savai nišai koncentrējušās kompānijas ķeras klāt pie mūsu iemīļotā hobija – datorspēļu – periferiāļu ražošanas. Šajā gadījumā runa ir par kompānijas Cooler Master sērijas Storm peli – Spawn.

Ideja aiz Spawn

Spawn principā ir relatīvi ekonomiskas cenas spēlmaņu pele, kas veidota claw vadīšanas stilā. Tas principā nozīmē, ka, izmantojot peli, lietotājs pārsvarā uz tās nebalstīs visu plaukstu, bet gan to precīzi kontrolēs ar savu nerealizētā pianista pirkstu palīdzību. Protams, šāda ideja ir mazliet gaumes jautājums, jo ne jau visi Logitech MX518 īpašnieki būs gatavi pēkšņi blietēt savus Kveiknaidniekus pavisam citādā un nepierastā veidā. Tomēr varbūt tagad popularitātē augošajam peles dizaina modelim ir pamats?

Dizainiskie eksperimenti un bezkompromisu funkcionalitāte

Labi, varbūt būtu negodīgi saukt peles dizaina ideju par kaut ko tiešām jaunu, tomēr, godīgi sakot, iepriekš nebiju redzējis tieši šādu clawveidīgā peļveidīgā realizāciju. Ir redzamas ļoti ilgās pārdomas un perfekcijas meklējumi Spawn dizaina dokumentos, lai izveidotu peli, uz kuras atrodas tieši pareizā un ērtākā vieta katram no labās rokas pirkstiem. Jāmin arī tas, ka daļas, kurā spēlētājs būs drudžaini ieķēries ar īkšķi un mazo rokas pirkstiņu, Cooler Master ievietojuši gumijas elementus, kas ir ļoti patīkama alternatīva parastajam plastmasas korpusam. Nevarētu teikt, ka CM Storm Spawn būtu aprīkots ar ko nenormāli pārsteidzošu vai novatorisku, kas liktu rībēt manai hipstera sirdij, tomēr visas detaļas atstāja ļoti kvalitatīvu iespaidu.

Protama lieta, ka neviens negribēs uz sava datorgalda likt neticami neglītu plastmasas kluci, kas izstaro tikai lētuma un pretīguma atmosfēru. Droši vien ir skaidrs, ka neesmu reāls mākslinieciskā dizaina eksperts, tomēr mans pilnīgi un ļoti subjektīvais viedoklis ir Spawn par labu vērsts. Melnie, rievotie gumijas elementi tiešām patīkami kontrastē ar metāliski sarkano toni, kas piešķirts pārējam korpusam. Viens no asimetrisko pirkstiem domāto peļu galvenajiem trūkumiem parasti ir nejēdzīgi netīkamais skats austrumu spārnā, kas tiek atvēlēts zeltneša atpūtai, tomēr šajā gadījumā varu godīgi teikt, ka cilvēki, kas darbojušies ar siera zagļa  izskatu, ir veiksmīgi izbēguši no dotās problēmas, izveidojot pamatotu un funkcionālu izskatu šim konkrētajam elementam.

No funkciju viedokļa Spawn gluži neiekaros World of Warcraft adepta – virtuālā pianista sirdi, ņemot vērā, ka dotajai ierīcei ir geimeriem diezgan pierastie 7 taustiņi un rullītis. Respektīvi, bez 3 obligātajiem, 2 sānos, kas pēc noklusējuma atbild par Page Forward un Backward funkcijām un 2 virs peles rullīša, kas pēc noklusējuma atbild par jūtības regulēšanu. Visi šie elementi pilda savas funkcijas vienlīdz labi un lepojas ar 5 miljoniem klikšķināšanas reižu. Īsti nezinu, kur varētu piesieties šajā gadījumā. Viss strādā un laikam vairāk prasīt nebūtu vērts.

Iespējams, būs cilvēki, kuriem peles spilgtais un estētiski agresīvi uzkrītošais nospiedums telpā varētu nepatikt, tomēr būtu diezgan greizi noliegt faktu, ka Cooler Master izstrādājuma izskats ir visnotaļ precīzi pārdomāts.

Ergonomika un lietošana

Skaties uz dizainu, kā gribi, galvenais tomēr ir tas, vai jauniegādāto preci ir patīkami lietot ilgstošos laika periodos – galu galā, audience taču ir tā saucamie geimeri (tas ir – mēs), kas gatavi pie datora mirgojošā monitora pavadīt vairākas stundas no vietas ar labo roku maniakālā ritmā klikšķināt abus peles taustiņus un slidināt aparātu pa visiem galda stūriem.

CM Storm – Spawn, kā jau iepriekš esmu svinīgi minējis, ir ļoti pārdomāti izstrādāts mehāniskais peļveidīgais, tāpēc, godīgi sakot, nebija neviena mirkļa, arī pēc īpaši smagas League of Legends cīņu sesijas, kad justu, ka kāda no plaukstas daļām vai kāds no pirkstiem tiktu pārlieku noslogots un liktos noguris vai notirpis. Šī novērojuma izskaidrojums varētu būt gumijas reljefs peles sānos, kas ticis pārklāts pirkstu formām pielāgotai virsmai. Arī peles formas kopumā bija uzbudinoši pielāgotas perfektai kontrolei, reizē neliekot kompromisus komfortam.

Problēma gan šeit, par ko jau raksta sākumā ieminējos, varētu rasties tiem, kas iepriekš raduši darboties ar klasiskā ergonomikas stila likumiem darinātajiem grauzējiem (respektīvi, MX518 īpašnieki). Tas nozīmē, ka ir visnotaļ sarežģīti plaukstu uzsēdināt uz pašas peles, kas var novest pie lielāka saspringuma īpaši garās un intensīvās plaukstas locītavas mocīšanas nodarbībās pie Battlefield Bad Company 2 un tamlīdzīgiem projektiem, tomēr no savas personīgās pieredzes diskomfortu neizjutu.

 

Specifikācija un programmatbalsts

Spawn sniedz visnotaļ cienījamu atbalstu tehniskajā ziņā, respektīvi, 3500 DPI lielu maksimālo optiskā sensora izšķirtspēju, 6400 kadru sekundē (respektīvi, viss iet ļoti raiti un plūstoši), 5 miljonu klikšķu katram taustiņam, kas starp citu veidoti ar japāņu OMRON tehnoloģiju, kā arī 32 Kilobaitu atmiņu peles konfigurācijas saglabāšanai. Vārdu sakot, ļoti daudz skaistu ciparu, izteicienu un citādu mārketinga triku, tomēr šoreiz riskēšu teikt, ka pats produkts tiešām ir tik labs, kā sola izplatītājs, ņemot vērā visus manus iepriekšējos novērojumus.

Internetā arī pieejama programmatūra peles konfigurēšanai, kas sevī iekļauj visu pierasto, respektīvi, jūtības regulēšanu, makro komandu izveidi un citas, godīgi sakot, īpaši nevajadzīgas lietas – aparāts darbojas lieliski jau brīdī, kad to pieslēdz pie datora un nav pārāk lielas vajadzības mēģināt uzlabot to, kas nav salauzts, vismaz šajā gadījumā.

Aukstie dati

 • Modeļa numurs
SGM-2000-MLON1
 • Krāsa
Melna ar sarkanu
 • Materiāls
Gumija, plastmasa
 • Svars
142 g
 • Sensors
3500 DPI Optiskais
 • Maksimālais ātrums
60 collas sekundē
 • Maksimālais paātrinājums
20g
 • Ātruma novērtējums
6400 fps
 • Atmiņa
32Kb
 • Forma
Ergonomiska, labajai rokai
 • Taustiņu skaits
7

 

Kopsavilkums

Es nevaru droši apgalvot, ka CM Storm: Spawn ir pele, kas domāta visiem. Iespējams, kādu atsitīs kibergrauzēja vieglais svars, citam netiksies forma, kas domāta tieši pirkstiem, nevis visai plaukstai, arī kreiļiem varētu būt iebildumi pret doto dizaina izvēli, tomēr, ja gadījies, ka Jums vieglas, nelielas datora peles ir pa prātam, Spawn ir visnotaļ lieliska izvēle aktīvam spēlētājam, kuram patīkami dažādi spēļu žanri. Arī cena – 50 ASV dolāru nepavisam nav ļoti daudz prasīts par tiešām kvalitatīvi un precīzi izstrādātu ierīci, kas sniedz precīzi to, ko sola – precīzu un ērtu kontroli pār savu virtuālo alter ego datorspēlēs.

 

Saistītās tēmas: CMgaming mousepeleSpawnSworm

Izsaki savu viedokli