Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Mazauto trijotne Citroen C1, Peugeot 107 un Toyota Aygo ražošanā ir jau kopš 2005. gada, tādēļ nav brīnums, ka Ženēvas auto izstādē visi trīs piedzīvos atjaunināšanu. Izmaiņas galvenokārt skar automobiļu priekšas daļas, kuras pielāgotas katra ražotāja aktuālajam tēlam.

Visi trīs spēkrati dala vienu platformu un tiek ražoti kopējā rūpnīcā Čehijā. Līdz ar to visi trīs arī turpmāk būs pieejami ar viena litra trīs cilindru benzīna dzinēju, kas attīsta 68 Zs un 93 Nm. Pircējiem būs iespējams izvēlēties starp manuālu vai automatizētu pārnesumkārbu, kā arī starp trīs vai piecu durvju versijām. Bez tam visi trīs iegūs komfortablāku balstiekārtas regulējumu un labāku skaņas izolāciju.

Toyota Aygo ticis pie lielāka radiatora režģa, kas izgreznots ar hromētu stīpu. Lielāka kļuvusi centrālā gaisa atvere, kuras sānos tagad iestrādātas dienas gaitas diodes. Salons atsvaidzināts ar jaunām krāsu kombinācijām, un augstvērtīgāku papildus aprīkojumu kā, piemēram, audio sistēmu ar Bluetooth, USB un iPod pieslēgvietām. Bāzes dzinēja versija vidēji tērēs 4,4 litrus degvielas, bet ar garāku trešo pārnesumu un vieglākas rites riepām optimizētā Eco versijai pietiks ar 4,3 litriem uz 100 kilometriem.

Zem Citroen C1 dzinēja pārsega ekonomiskā versija, kuras CO2 izmešu daudzums ir vien 99 g/km, atradīsies jau standarta izpildījumā. Atjauninātajā izpildījumā Citroen zīme pārceļojusi no dzinēja pārsega uz bampera augšdaļu. Jaunajā pamperī vietu atradušas arī dienas gaitas diodes un sportiskāka izskata režģis. Jaunums iekš C1 ir iepriekš vien Aygo pieejamā automatizētā pārnesumkārba, tāpat pamainīti salona apdares elementi.

Arī otrs franču pārstāvis Peugeot 107 ieguvis vizuālas pārmaiņas. Priekšas daļa kļuvusi nopietnāka, jo platā smaida vietā bamperī iestrādāts divdaļīgs radiatora režģis. Peugeot zīmes novietojums nav mainījies, tomēr tagad tā iztiek bez melnā fona. Aizmuguri rotā tumšāki lukturi, bet salons ieguvis jaunus krāsas toņus. Tāpat kā C1 arī 107 standartā jau pieejams ar viena litra dzinēja ekonomisko 99 g/km versiju.

Tirdzniecībā mazauto trijotne nonāks jau šī gada martā, un to cenas varētu būt līdzīgas esošajām, tādējādi bāzes izpildījumā Citroen C1, Peugeot 107 un Toyota Aygo maksās ap 6300 latiem.

Saistītās tēmas: CitroenPeugeotpeugeot 107toyotatoyota aygo

Izsaki savu viedokli