Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Citroen ir oficiāli prezentējis Citroen C4 Cactus spēkrata ražošanas versiju. Kaut arī oficiālā debija un atrādīšana plašākas sabiedrības acīm norisināsies martā gaidāmajā Ženēvas auto izstādē, jau tagad zināmi spēkrata galvenie parametri.

Vispirms jāmin, ka spēkrats ir ļoti viegls. Tā svars ir nieka 965 kg, kas ir par 60 kg mazāk nekā Ford Fiesta bāzes modelis. Uzbūvē izmantota stiprināta metāla konstrukcija, motora pārsegs no alumīnija un vairāki plastmasas elementi. Citroen Cactus nav saņēmis par atdalāmu aizmugurējo sēdekli, jo tas palielinātu auto svaru par 6 kilogramiem.

citroen cactus c4

Citroen izveidotajā svara samazināšanas programmā nokļuvuši arī kompānijas dzinēji, kas tagad var lepoties ar krietni mazāku litrāžu. Piemēram bāzes agregāts būs trīs cilindru viena litra Vti turbo motors, kas spēs nodrošināt 81 zirgspēku. Starp tā alternatīvām būs atrodams arī 108 zirgspēku e-THP agregāts, 91 zirgspēka eHDI un īpaši ekonomiskais BlueHDI, kas varēs nodrošinās 99 zirgspēku jaudu.

citroen c4 cactus

Kaut arī visi četri dzinēji nevar lepoties ar iespaidīgu jaudu, tie nodrošinās pietiekamu dinamiku, pateicoties auto zemajam svaram, vēsta kompānijas pārstāvji.

citroen c4 cactus 2

Patīkami futūristiskas vēsmas nes arī Cactus interjers, kas ir gan vienkāršs (priekšējā panelī atrodamas tikai 12 pogas), gan elegants. Vadītājam nāksies iztikt bez tahometra un ātrumpārslēga, jo visas spēkrata versijas tiks apgādātas ar automātisko pārnesumkārbu. Tiesa, iztikt nāksies arī bez iespējas nolaist aizmugurējo durvju logus, jo Citroen šo ekstru upurējis viegluma vārdā.

citroen cactus

Citroen norāda, ka būtiski samazinātas arī auto lietošanas izmaksas, minot pat konkrētu skaitli – par 15 procentiem.

Patīkami gan, ka Citroen izvēlējies saglabāt gandrīz visas detaļas, kas bija atrodamas koncepta modelī, saglabājot nedaudz futūristisku un ekstravagantu izskatu. Auto cena Eiropā tik plānota sākot ar nepilniem 16 tūkstošiem eiro par bāzes modeli, beidzot ar gandrīz 22 tūkstošiem eiro par vislabāk aprīkoto modeli.

citroen cactus 2

Saistītās tēmas: Citroen

Izsaki savu viedokli