Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Sniedzot nelielu prezentāciju MWC 2014 ietvaros, interneta tehnoloģiju giganta vadītājs Džons Čambers ieskicē gan interneta nākotni, gan aptuveno tā vērtību.

Prezentācijā tika minēts, ka brīdī, kad Cisco ienāca biznesā (1984. gadā), internets bija pieejams aptuveni 1000 ierīcēm, taču pēc 26 gadiem (2010. gadā) ierīču skaits bija sasniedzis 10 miljardus, pārsniedzot iedzīvotāju skaitu.

Runājot par nākotni, Cisco pārstāvis norāda, ka 2020. gadā, vadoties pēc viņa aplēsēm, internetu izmantos aptuveni 50 miljardi ierīču visā pasaulē. Tas ļaus valstu ekonomikām un lietotājiem gūt labumu 19 triljonu ASV dolāru apmērā.

Tāpat MWC 2014 laikā tika apgalvots, ka pārmaiņu laiki tuvojas. Internets ļaus savienot arvien vairāk ierīces un lietas. Piemēram, kad dosieties mājās no darba, auto spēs noteikt, ka esat 5 minūšu attālumā no dzīvesvietas, dodot ziņu mājas termostatam. Savukārt tas ieslēgsies un nodrošinās atbilstošu istabas temperatūru brīdī, kad ienāksiet pa durvīm, iespējamo nākotnes situāciju ieskicē Cisco vadītājs. Turklāt šis nav vienīgais ierīču savstarpējās sadarbības scenārijs.

Prezentācija tika uzsvērts, ka viedām ir jākļūst ne tikai ierīcēm, bet pat pilsētām un valstīm kopumā. Īpaši tika izcelti Barselonas (pilsēta, kur norisinās MWC 2014) pūliņi kļūt par viedo pilsētu, savukārt attiecībā uz Izraēlu tika norādīts, ka šo var dēvēt par viedo valsti.

cisco CEO

Saistītās tēmas: ciscoInternets

Izsaki savu viedokli