Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pagājušajā nedēļā ziņojām, ka iFixit eksperti pamanījušies savā īpašumā iegūt iPhone 6 viedtālruņus un izjaukt tos, noskaidrojot kas tad lācītim vēderā. Tagad, balstoties uz ierīcēs atrastajām komponentēm, analītiķi veikuši aprēķinus, atklājot abu viedtālruņu ražošanas izmaksas.

Kā vēsta tirgus izpētes kompānijas IHS analītiķu sniegtā informācija, iPhone 6, kas apgādāts ar 16 GB iebūvēto atmiņu, detaļu un ražošanas izmaksas sastāda tikai 200 ASV dolārus, savukārt šī paša modeļa 128 GB versijas izveidošana Apple izmaksā 247 dolārus. iPhone 6 Plus gadījumā 16 GB viedtālruņa detaļas un tā salikšana maksā 216 dolārus, bet 128 GB versija ir par 47 dolāriem dārgāka, lēš analītiķi.

Dārgākā komponente abos izstrādājumos ir to displeji, ko izgatavo LG Display un Japan Display. iPhone 6 viedtālrunī atrodamais 4,7 collu displejs maksā 45 dolārus, savukārt iPhone 6 Plus atrodamais 5,5 collu displejs maksā 52,5 dolārus. Abi displeji apgādāti ar Corning izgatavoto Gorilla Glass 3 pārklājumu.

Apple A8 procesors, kas veidots 20 nm tehnoloģijā, kopā ar palīgprocesoru maksā vien 20 dolārus. Atšķirībā no citiem “A” sērijas procesoriem, šo ražo TSMC nevis Samsung.

Eksperti norāda, ka viedtālruņi ir apgādāti ar vairākiem sensoriem, turklāt daži no tiem pilda identiskas funkcijas, lai nodrošinātu labāku un precīzāku rezultātu. Visi tālrunī atrodamie sensori un NFC čips kopā maksā 22 dolārus.

Eksperti lēš, ka katrs iPhone 6 un iPhone 6 Plus modelis kompānijai ienes peļņu aptuveni 70 procentu apmērā no ierīces cenas. Apple jau iepriekš ir izcēlušies ar spēju gūt iespaidīgu peļņu no saviem produktiem, taču jaunie modeļi uzstāda jaunus rekordus šajā ziņā. Pagājušajā gadā tika lēsts, ka katrs iPhone 5S modelis kompānijas budžetā ienes peļņu 55 procentu apmērā no tā pārdošanas cenas.

Nobeigumā gan jāatzīmē, ka detaļu izmaksas nav vienīgie Apple izdevumi. Kompānijai zināma daļa līdzekļu jāiegulda dažādos pētījumos, tehnoloģiju attīstībā un arī mārketinga kampaņās.

ifixit iphone 6

Saistītās tēmas: iphone 6iphone 6 plus

Izsaki savu viedokli