Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lai arī šobrīd aktuālais cietā diska formāts ir SSD (Solid State Disk), ierastais disks nekur nav pazudis. Pat otrādi – tas joprojām tiek attīstīts un ātruma, ietilpības, izmēra latiņa tiek celta aizvien augstāk. Fujitsu paziņojis, ka šā gada trešajā ceturksnī tiks uzsākta jauna 2,5 collu diska pārdošana. Īpašais šajā diskā būs tas, ka tas pirmo reizi mobilo disku armijā sasniegs 300 gigabaitu atzīmi. Līdz šim ietilpīgākais portatīvā datora (šeit visbiežāk sastopams 2,5 collu disks) cietais disks bija 250 gigabaiti un šāda kapacitāte tika sasniegta pavisam nesen.

Tiesa, šis disks pagaidām nebūs paredzēts ne portatīvajiem datoriem, ne mūzikas atskaņotājiem. Tas būs kā vienkāršs ārējais cietais disks, kam nav nepieciešama papildus barošana (atgādinām, ka standarta 3,5 collu diski tiek papildus baroti no ārēja enerģijas avota, piemēram, kontaktligzdas). Ajumi Sakoda (Ayumi Sakoda), kas ir Fujitsu runasvīrs, portālam TG Daily izteicies, ka disks paredzēts „aizņemtiem profesionāļiem”. Kas ar to jāsaprot? Iespējams, šādas kapacitātes disks būtu noderīgs kādam sistēmas administratoram, kas ikdienā nevēlas staipīt līdzi kaudzi ar diskiem, vai arī auto īpašniekam, kam ir USB ieeja mūzikas atskaņošanai no ārējā avota. Fujitsu vēsta, ka diska cena būs nedaudz virs 200 ASV dolāriem – 229, ja precīzi.

Jāpiezīmē, ka vēl tikai pirms gada maksimālā 2,5 collu diska ietilpība bija 160 gigabaiti, tātad, gada laikā ietilpība ir augusi teju divas reizes. Pie tā gan ražotāji nedomā apstāties, jo Sasmung nesen paziņojis par 160 GB ietilpināšanu vienā 2,5 collu diska platē, tādējādi panākot iespējamu 480 GB diska ražošanu.

Ziņas avots: TG Daily

Izsaki savu viedokli