Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nīderlandē, sadarbojoties arhitektu birojam Mecanoo un TU Delft universitātes zinātniekiem, ir izveidots jauna tipa vēja ģenerators, kuram nav kustīgu detaļu.

EWICON (Electrostatic Windenergy Convertor), pateicoties izmantotajai tehnoloģijai, ir ne tikai putniem un sikspārņiem draudzīgs, bet arī ir pilnībā kluss. Jāņem vērā, ka tam ir iespējama daudz lielāka formu dažādība, kā rezultātā tas labāk var iederēties pilsētvidē. Tāpat iekārtai, salīdzinot ar parastām vēja turbīnām, ir daudz zemākas uzturēšanas izmaksas.

Rāmis nodrošina ūdens molekulu uzlādi, savukārt elektroenerģija tiek iegūta brīdī, kad vējš uzlādētās lāses pārvieto.  Par iekārtas efektivitāti gan nav nekas teikts, taču, visticamāk, šis vēja ģenerators nebūs nopietns konkurents tik plaši izmantotajiem vēja rotoriem.

Tikmēr Dānija ir sasniegusi jaunu rekordu zaļās enerģijas jomā- 25 procenti no valstij nepieciešamās elektrības tiek iegūta no vēja ģeneratoriem. Ar to gan valsts mērķi neaprobežojas un nākamajos 8 gados plānots šo skaitli dubultot, sasniedzot 50 procentus. Savukārt, līdz 2050. gadam iecerēts visu valstī nepieciešamo elektroenerģiju iegūt no vēja ģeneratoriem. Dotajā brīdī elektroenerģijas jauda, ko Dānija iegūst no vēja, sasniedz 1 GW.

RTEmagicC_EWICON_01.png

Saistītās tēmas: alternatīvavēja ģeneratori

Izsaki savu viedokli