Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Intel, pilnīgi juzdami Eiropas Savienības vēlmi pēc alternatīvas un videi draudzīgākas enerģijas ieguvi, pieskaņojas viņiem un visas pasaules patērētāju pulkam, izlaižot jaunus zema enerģijas patēriņa procesorus. Protams, Eiropas Savienības vadības vēlmes Intel stratēģus īpaši neuztrauc; galvenais iemesls kārtējai „maz rijošu” procesoru izlaišanai ir vēlme atņemt AMD kaut daļu no viņu iegūtā serveru tirgus. Pirmdien izlaistie četrkodolu serveru procesori tērē tikai 50W enerģiju laikā, kad darbojas visi četri kodoli.

Intel Xeon L5310 un L5320 procesori ir apveltīti ar jau minētajiem četriem kodoliem, kas attiecīgi it 1,6 un 1,86 GHz. Abiem procesoriem ir LGA771 (serveriem paredzēts) savietojums, un tie apveltīti ar 8 MB L2 kešatmiņu; diemžēl šeit Intel neizmantos 1333 MHz, bet gan 1066 MHz sistēmas maģistrāles ātrumu. Sasniegtais 50W enerģijas patēriņš ir fenomenāls salīdzinājumā ar kompānijas iepriekš piedāvātajiem 80 un 120W procesoriem.

Lai arī procesori domāti serveriem, nevajadzētu aizmirst, ka tieši serveri ir tās vides, kur visbiežāk ienāk jaunumi, kas vēlāk tiek plaši izmantoti sadzīvē. Varbūt šobrīd 450 un 520 ASV dolārus vērtie procesori kļūs par etalonu enerģijas patēriņā un izdalītajā siltuma daudzumā.

Ziņas avots: X-Bit Labs

Izsaki savu viedokli