Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Taču vadošie ražotāji nebeidz meklēt jaunus konstruktīvos risinājumus. Par laimi procesoru izdalītā siltuma straujais kāpums ir palēninājies, kas ļauj ražotājiem eksperimentēt un meklēt optimālos risinājumus, lai panāktu maksimālu dzesēšanas efektivitātes, cenas un radītā trokšņa attiecību Procesoru dzesētāju ražotāji, izveidojot veiksmīgu dzesēšanas sistēmas moduli, sāk uzlabot jau esošo konstrukciju, taču nemainot kopējo koncepciju. Visjaudīgākās šobrīd esošās gaisa dzesēšanas sistēmas ir veidotas torņa formā, kur no pamatnes atiet no vara izgatavotas siltumu novadošas caurules, kuras pārnes siltumu uz alumīnija ribām. Ražotāji meklē labāko kombināciju, mainot siltuma cauruļu daudzumu, ribu biezumu, daudzumu un virsmas laukumu, kā arī citus parametrus.

Plaši pazīstamā kompānija Thermaltake CeBIT 2007 izstādē demonstrēs divus jaunus procesoru dzesētājus. Pirmais jaunums no Thermaltake papildās tās Orb dzesētāju sēriju un tā nosaukums ir MaxOrb. Dzesētājs ir ļoti līdzīgs pārējiem Orb sērijas dzesētājiem, kā arī daudzi saskatīs līdzību arī ar Zalman CNPS7700.

No pamatnes atiet sešas siltuma novadošas caurules ar diametru 6 mm. Dzesētāja pamatne un siltuma caurules ir izgatavotas no vara, taču pārklātas ar alumīnija kārtu – laikam izskata pēc. Uz radiatoru ir uzmontēts 120 mm ventilators, kurš darbojas ar 1300-2000 apgriezieniem minūtē, izdalot attiecīgi no 16 dB līdz 24 dB lielu troksni. Maksimālā gaisa plūsma ir 86,5 CFM. Dzesētāja svars ir 465 gr. Cena, pagaidām, nav zināma.

Otrs jaunums ir ar pavisam jaunu un neredzētu konstrukciju. Šim jaunajam dzesētājam ir dots visai īss nosaukums – V1. No dzesētāja pamatnes atiet četras vara caurules, kuru diametrs ir 6 mm un to kopējais garums ir gandrīz metrs – 963 mm.. Skatoties uz dzesētāju no sāniem, daudzi ieraudzīs siltuma cauruļu līdzību ar ciparu „6”, taču diez vai tas cels pārdošanas apjomus.

Starp abiem dzesētāja sektoriem ir ievietots 120 mm dzesētājs, kuram ir tieši tādi paši parametri kā MaxOrb. V1 gabarīti – 147 x 92 x 143 mm, savukārt svars – 637 gr. V1 var uzstādīt uz LGA775 un AM2 ligzdām. Thermaltake V1 pārdošanā vajadzētu nonākt pēc CeBIT 2007 izstādes, taču cena, pagaidām, netiek atklāta.

Izsaki savu viedokli