Aktuāls

”Audi” superauto atgriežas Latvijā – šogad Biķernieku trasē ”’Audi R8 Coupe”, ”R8 Spyder” un citi

Auto, Moto

”LG V30” nesaņems divus ekrānus, tomēr ierīces dizains būs lielisks

Tālruņi, mobilās ierīces

”iOS 11” atnesīs jaunu iespēju, kā bloķēt ”Touch ID” un veikt ārkārtas zvanus

Tālruņi, mobilās ierīces

Daži ”Snapchat” īpašnieki tomēr pārdevuši savas akcijas

IT sasniegumi, bizness

Auto pieredzējušiem ceļotājiem – ”Volkswagen California XXL” ar virtuvi un vannasistabu

Auto, Moto

Pirms kāda laika BOOT.Lv redakcijas rokās nonāca 12 megapikseļu Casio EX-ZR100 fotokamera, kuru šodien arī apskatīsim.

Mums piegādātā kamera ietērpta baltā, diezgan ērtā korpusā. Lai arī ierasts, ka pēdējā laikā digitālās fotokameras, jeb šāda veida ziepjutrauki tiek aprīkoti ar skārienjutīgiem displejiem, Casio no šīs tradīcijas ir atturējušies. 3 collu displejam ir 960×480 pikseļu izšķirtspēja, savukārt vadība notiek ar pārdomāti un ergonomiski novietotiem taustiņiem.

Kamera izceļas ar to, ka ir aprīkota ar vairākām interesantām funkcijām, tieši tāpēc šajā apskatā uzsvars būs tieši uz šīm fīčām. Kā viena no tām jāmin iespēja uzņemt slow-motion video ar līdz pat 1000 (!) kadriem sekundē, kas priekš ziepjutrauka ir lielisks rādītājs. Jāņem gan vērā, ka pie šāda kadru skaita sekundē tiek dramatiski samazināta izšķirtspēja. Tā kā ar 1000 kadriem un attiecīgi 224×64 pikseļiem video būtu grūti nosaukt par kvalitatīvu, tad par piemēru izvēlējamies 480 kadrus sekundē ar 224×160 pikseļiem un standarta augstas izšķirtspējas 1920×1080 pikseļu video. Arī ar 480 kadriem sekundē video par kvalitatīvu nenosauksi, tomēr jebkurā gadījumā šī slow-motion funckija ir lieliska. Jāņem vērā, ka šajā gadījumā video tiek uzņemti bez skaņas, savukārt parastajiem video tiek piedāvāta stereo skaņa.

Pirmais ir standarta video, kuru Casio EX-ZR100 piedāvā pat ļoti kvalitatīvu, otrs filmēts ar 480 kadriem sekundē. Lai redzētu slow-motion priekšrocības, nofilmējām galda futbola sitienu:

Nākamā interesantā funkcija, kas noteikti būtu jāpiemin ir divu veidu, pilnīgi automātiska HDR attēlu uzņemšana. Pirmais būs parasts foto, otrs HDR ar vieglu efektu, bet trešais jau, kā paši Casio to nodēvējuši – HDR art.

Kā jau šāda veida kamerai pienākas, tā ir aprīkota ar milzīgu klāstu citiem automātiskajiem režīmiem, kā piemēram sporta fotografēšanai, attēlu uzņemšanai tumsā, beidzot ar efektu, lai tekošu ūdeni panāktu izplūdušu un ēdiena fotografēšanu. Jāpiemin, ka šie režīmi darbojas pietiekami adekvāti.

Tiem, kas nevēlas pilnībā uzticēties kameras automātikai, ir iespējams izmantoto manuālo, kā arī slēdža vai diafragmas prioritātes režīmus.

Casio savu EX-ZR100 ir apveltījuši ar 12.5X optisko mērogmaiņu, taču īpaša tehnoloģija, kas acumirklī uzņem vairākus attēlus ļauj šo mērogmaiņu paplašināt līdz 25X. Piemēri – pirmais 12.5X, otrais – 25X (fotografēti “no rokas”):

Tāpat arī tiek piedāvāta pilnībā automātiska panorāmas attēla uzņemšana, viss kas jādara, ir centīgi vienā līmenī kamera jāvirza no kreisās puses uz labo. Piemērs:

Protams, ka lielā daļā gadījumu cilvēki dos priekšroku parastiem, automātiskajā režīmā uzņemtiem attēliem, tāpēc arī esam sagatavojuši dažus to piemērus:

Kā jau solījām, tad šajā apskatā iekļāvām interesantākās fotokameras piedāvātās funkcijas un iespējas, kas, kā redzams ir diezgan daudz un nav sastopamas gluži katrā digitālajā fotokamerā, patīkami, ka par spīti funkciju pārbagātībai, Casio nav aizmirsuši nedz par kvalitatīvu auto, nedz arī manuālajiem režīmiem. Priekš šādas ierīces kā video, tā arī attēlu kvalitāte ir ļoti pieklājīga. Jāpiezīmē, ka arī kameras cena piedāvātajām funkcijā un cenām ir atbilstoša – par 219 latiem šis noteikti būtu labs pirkums!

Izsaki savu viedokli