Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pircējs vairs nav nekāds mazais bērns. Viņš ir kļuvis izvēlīgs un rūpīgi izvērtē katru iztērēto santīmu. It īpaši, ja šis pircējs ir prasīgs foto entuziasts. Pēdējā gada laikā saasinājusies ražotāju cīņa par pircējiem, kuri vēlas vidus ceļu starp kabatas izmēra foto kamerām un daudz lielākajām digitālajām spoguļkamerām. Canon PowerShot G1 X ir trūkstošais starpposms bez maināmiem objektīviem un ar pietiekami liela izmēra matricu.

DSC05474

Galvenie tehniskie dati:

  • 14.3 megapikseļi, CMOS tipa attēlu veidojošā matrica;
  • attēlu veidojošās matricas izmērs 1.5” (18.7 x 14 mm);
  • 4352 x 3264 punktu maksimālā izšķirtspēja;
  • Digic 5 apstrādes procesors, ISO 100 – 12 800;
  • 28 – 112 mm objektīvs (4x palielinājums), F2.8 – 5.8;
  • Slēdža ātrums 1/4000 – 60 sek.;
  • FullHD video uzņemšana ar 24 kadriem sekundē;
  • Fotoaparāts veido RAW un JPG failus;
  • Izmēri 117 x 81 x 65 mm, 534 g;
  • Aptuvenā cena 400 Ls.

DSC05480

Ekskluzīvā ķieģeļa aerodinamikas forma

Canon PowerShot G1 X var patikt un var arī nepatikt. Tā izskats ir ieturēts pēc labākajiem G-sērijas paraugiem, neatstājot vietu nekādai nejaušībai. Tas nozīmē, ka Canon PowerShot G1 X ir neierasti kantains, tai pat laikā nezaudējot savu funkcionalitāti un lietošanas ērtumu.

Jāatzīst, ka pirmajās lietošanas dienās Canon PowerShot G1 X atgādināja kaut ko no pirms digitālās ēras, kad fotoaparātu korpusos bija daudz metāla un gandrīz nekādas elektronikas.

PowerShot G1 X ir neliels, bet ērts grips, jeb rokturis. Fotoaparāta aizmugurē izvietotas nu jau par klasiskām nosaucamas vadības pogas, kā arī dažas ne tik bieži fotoaparātos redzētas un atpazīstamas pogas. Labajā sānā atrodas vāciņš, kas slēpj visas pieslēgvietas.

Kā jau ierasts šādas klases fotoaparātiem – tā ekrāns ir pagriežams un apgriežams. Pat ekrāna aizdare noformēta kā pienākas un tas fiksējas ar pārliecinošu klikšķi.

DSC05492

Viens no lielākajiem Canon PowerShot G1 X trumpjiem ir korpusa augšdaļā atrodamais dubultriņķis, ar kuru var iestatīt ekspozīcijas kompensāciju, kā arī fotografēšanas funkciju. Tam visam ērtu punktu pieliek gripā izvietotais rullītis, kas strādā atbilstoši foto funkcijai – regulē slēdža ātrumu vai atvērumu.

Ražotājs ir pacenties un atradis vietu arī t.s. hot-shoe zibspuldzes pieslēgvietai un optiskajam skatu meklētājam, kas palielina un samazina redzamo attēlu atkarībā no objektīva tālummaiņas. Canon PowerShot G1 X aprīkots arī ar iebūvētu zibspuldzi, kas izlec no kameras korpusa. Tā gan nav diez ko veiksmīgi pielietojama.

DSC05485

G1 X nav pats ātrākais fotoaparāts

Un tas ir pašsaprotami, jo tomēr tā nav spoguļkamera un attēla mērogošana gluži kā parastai kabatas izmēra kamerai.

Faktiski sūdzēties par Canon PowerShot G1 X autofokusa ātrumu būtu lieki, jo tas šāda veida foto aparātam ir pietiekami žiperīgs. Lielākus sirdsēstus pārdzīvos macro fotogrāfijas entuziasti. Minimālais fokusa attālums ir 40 cm pie 28 mm platleņķa un tas dramatiski palielinās līdz 130 cm telepalielinājuma galā. Līdz ar to ir diezgan šauri izmantojama ražotājā iekļautā iespēja noņemt pie korpusa esošo plastmasas objektīva ietvaru, tā vietā uzliekot riņķveida zibspuldzi.

IMG_0013

Viens no patīkamākajiem Canon PowerShot S un G sēriju papildinājumiem ir iebūvētais ND filtrs. Tas palīdzēs iegūt garākus slēdža laikus arī laba apgaismojuma apstākļos.

Ja sāku par filtriem, tad jāatzīmē, ka Canon PowerShot G1 X nav iespējams uzlikt fiziskus foto filtrus. Teorētiski šāda iespēja pastāv, ja iegādājas speciālu pāreju. Par šo fotoaparāta cenu ražotājs gan varēja prasties un ļaut lietotājam uzreiz izmantot savu foto filtru krājumus.

DSC05484

Matricas izmērs, ISO, baltā balanss

Canon izvēlētā attēlu veidojošā matrica tikai nedaudz atpaliek no APS-C izmēra matricām. Tas nozīmē, ka teorētiski pastāv iespēja izmantot lielākas ISO vērtība, pārāk nezaudējot attēla detalizāciju. Ar noklusējuma trokšņu slāpēšanas filtru var nekautrējoties izmantot ISO vērtības līdz 1600. Pie ISO 3200 jau manāmi ievērojumi detalizācijas zudumi. ISO 6400 un 12 800 izmantot var, bet ar to aizrauties nevajadzētu.

Canon PowerShot G1 X ir izveidots ne pārāk prātīgs ierobežojums, kas paredz RAW fotografēšanas laikā izmantot standarta trokšņu slāpēšanu un nav iespējams to samazināt vai pat izslēgt.

IMG_8276 ISO100

ISO 100

IMG_8279 ISO800

ISO 800

IMG_8281 ISO3200

ISO 3200

IMG_8283 ISO12800

ISO 12 800

Baltā balansam savukārt ik pa laikam ir tendence veidot salīdzinoši aukstas krāsas. Tā nav kritiska un bieži novērota problēma, bet gadās.

Kopumā vērtēju, ka par Canon PowerShot G1 X fotogrāfiju kvalitāti būtu grēks sūdzēties. Tam nav tendence izbalināt debesis pat nedaudz apmākušā laikā. Fotoaparāts neuzspiež pārsātinātas krāsas, viss ir patīkams un dabisks.

IMG_0016

Gala vārds

Canon PowerShot G1 X nav nekāda plastmasas rotaļu kameriņa, tas ir pamatīgs fotoaparāts ar vērā ņemamu tehnisko specifikāciju un iespējām.

Izskats var patikt un var nepatikt, bet vienaldzīgu tas neatstās gandrīz nevienu. Canon PowerShot G1 X ir pietiekami kompakts, lai to ņemtu līdz teju visur. Par savu klātbūtni somā atgādinās fotoaparāta svars.

Patīkami, ka Canon iekļāvis komplektā atsevišķu akumulatoru lādētāju. Ar vienu uzlādi iespējams uzņemt ap 250 kadriem, kas ir ļoti pieņemams rādītājs.

Ja meklē kaut kādus Instagram stila filtrus vai panorāmas uzņemšanas asistentu – velti. Tādu funkciju te nav. Tāpat video uzņemšanai ir pieejami tikai paši vienkāršākie iestatījumi un aparāts nav aprīkots ar mikrofona pieslēgvietu.

[bootgallery]

Patika: izskats, iestatījumu riņķi, ND filtrs, uzbūves kvalitāte.

Nepatika: iebūvētās zibspuldzes bezjēdzība, novecot sākusi lietotāja saskarne.

Saistītās tēmas: apskatscanonfotokamerasgalerija

Izsaki savu viedokli