Aktuāls

Jaunais ”Audi A7 Sportback” – sportisks luksusa klases modelis

Auto, Moto

Tagad arī Latvijā pirkumus no ”App Store”, ”Apple Music”, ”iTunes” un ”iBooks” varēs apmaksāt ar “Tele2” rēķinu

Internets

LG un ”Qualcomm” sadarbosies, lai izstrādātu nākamās paaudzes savienojumu risinājumus automašīnām

Auto aprīkojums

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

Esam pieraduši ikdienā redzēt digitālos fotoaparātus ar optisko mērogmaiņu līdz 18x, kas, salīdzinoši ar kompaktklases fotoaparātos sastopamo 3x līdz 4x pietuvinājumu, protams, ir iespaidīgi. Tomēr to fokusa attālums šķiet nieks, ja tos salīdzina ar Canon piedāvāto 5200 mm ultra teleobjektīvu, kas ļauj fotogrāfēt priekšmetus, kas atrodas līdz pat 50 km lielā attālumā no fotoaparāta. Lieki piebilst, ka, lai iegūtu šādu pietuvinājumu, objektīvam ir jābūt ļoti lielam – tas ir gandrīz divus metrus garš un sver 100 kilogramus, līdz ar to skaidrs, ka šis objektīvs ir paredzēts stacionārai lietošanai. Tas ir savietojams ar Canon spoguļkamerām.


Lai iegūtu šādu palielinājumu, tiek lietota spoguļu sistēma, kas ir līdzīga teleskopos sastopamajai, un tā pietuvināšanas pakāpi nav iespējams regulēt. Šīs optikas minimālais fokusa attālums ir 120 metri. Interesanti, ka, lai nofukusētu attēlu, jālieto objektīvam pievienotais teleskops.

Jāatzīmē, ka 5200 mm optika ļauj iegūt 100x lielāku pietuvinājumu nekā 50mm lēca. Šī brīnuma cenu gan neizdevās atrast, tomēr nav šaubu par to, ka tā ir astronomiska.

Izsaki savu viedokli