Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Spāņu autosacensību komanda Campos Racing oficiāli apstiprinājusi, ka šīs nedēļas nogalē tās rindās debitēs Latvijas jaunais autosportists Konstantīns Calko, startējot FIA pasaules salonautomobiļu čempionāta (WTCC) pēdējā posmā Makao. Komanda un starptautiskie mediji atzīmē, ka Calko ir pirmais Baltijas sportists, kurš startēs WTCC, kā arī piemin daugavpilieša spilgtākos līdzšinējos panākumus.

WTCC ir viens no pieciem FIA pasaules čempionātiem, stāvot uz viena autosporta hierarhijas pakāpiena kopā ar F-1, pasaules rallija čempionātu (WRC), pasaules izturības braucienu čempionātu (WEC) un jaundibināto pasaules rallijkrosa čempionātu (WRX), kas sāks funkcionēt no nākamā gada un, kurā, iespējams, startēs šā gada Eiropas rallijkrosa čempions Reinis Nitišs.

486038_506x285

Konstantīns Calko ir pēdējo gadu viens no spilgtākajiem Latvijas autosporta atklājumiem. 2004. un 2007. gadā daugavpilietis kļuva par Latvijas kartinga čempionu, bet 2012. gada panākumu birums bija satriecošs: Baltijas kartinga čempions, Rotax pasaules kartinga fināla vicečempions un autošosejas Radical Masters Supersport Euroseries uzvarētājs. Šogad sasniegta otrā vieta Radical Masters augstākās klases seriālā.

Makao sacīkste būs WTCC čempionāta pēdējais posms – pēdējie divi braucieni – 12 posmu seriālā. Makao ir specifiska un ļoti sarežģīta ielu trase, tā ir ātra un vietām ļoti šaura. Īpašais posms pēdējos gados ir WTCC fināla cīņa, kas, par spīti laika starpībai (Eiropā ir agrs rīts) iemantojusi lielu līdzjutēju popularitāti.

Šogad WTCC seriālā par čempionu jau priekšlaicīgi kļuvis francūzis Ivans Milērs, tuvu sudrabam ir leģendārais itālis Gabriele Tarkvīni, savukārt bronzu būs jāsadala britiem Tomam Čiltonam un Džeimsam Nešam. Jāpiebilst, ka no nākamā gada čempionātā šobrīd startējošajiem ražotājiem Honda un LADA (caur privātkomandām pārstāvēti arī Chevrolet, SEAT un BMW) pievienosies arī Citroen komanda, kuras sastāvā startēs Milērs un rallija karjeru šogad noslēgušais Sebastjēns Lēbs.

Campos Racing ir Eiropā labi pazīstama autosporta komanda, kura darbojusies visdažādākajās sacensību klasēs – gan formulās, gan salonautomašīnu cīņās, gan GT sacensībās. Komandas dibinātājs un vadītājs Adrians Kampušs astoņdesmitajos gados aizvadīja pāris sezonas F-1, līdz tam startējot zemāko pakāpienu formulu sacensībās, bet vēlāk cīnījies salonautomašīnu sacensībās un Lemānas 24 stundu sacīkstēs.

Komandai gan šī sezona WTCC čempionātā nav veiksmīga, vienību vērtējumā atrodoties 12. vietā no 13 komandām. Tomēr, lai arī Calko izredzes uz augstu rezultātu specifiskajā trasē ar SEAT Leon automašīnu nav augstas, latvieša nonākšana pasaules labāko pulkā ir augstvērtīgs panākums nākotnes karjerai.

Makao posmā Konstantīna Calko komandas biedri būs Lielbritānijā dzimušais Honkongas pārstāvis Maikls Songs, kurš arī būs WTCC debitants, kā arī regulārais Campos Racing pilots spānis Hugo Valente.

Makao posmu, kā katru WTCC sacensību, tiešraidē varēs vērot kanālā Eurosport.

Saistītās tēmas: autosportslatvija

Izsaki savu viedokli