Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Makao notikušajā sezonas noslēdzošajā posmā Calko iepriekš kvalifikācijā izcīnīja 19.vietu, treniņos arī piedzīvojot divas avārijas. Pirmās sacīkstes Calko sāka no 17.pozīcijas, jo diviem konkurentiem no startēšanas nācās atteikties. Daugavpilietis veica vienu apdzīšanu, priekšpēdējā aplī atrodoties jau 14.pozīcijā, turklāt viņa apļu laiki liecināja, ka priekšā braucošie ir lēnāki. Tomēr centieni pakāpties vēl augstāk beidzās ar kļūdu – vienā no līkumiem auto saslīdēja un sportists ietriecās barjerā.

«Viss bija lieliski,» pašlaik 19 gadus veco sportisti citē viņa preses pārstāvis Juris Dargēvičs. «Pirmajā sektorā pat biju ātrāks nekā vadošie braucēji, taču nepaveicās. Tobrīd braucu uz robežas, centos par visiem 120 procentiem, taču nesavaldīju mašīnu un izlidoju. Žēl, jo sacensības pirms tam šķita patiešām izcilas un varbūt pat varēju finišēt 13.pozīcijā. Diemžēl ir tā, kā ir.»

2013-11-15_calkosc

Calko pēc negadījuma ar caurām priekšējām riepām turpināja ceļu uz boksiem, vēlāk saņemot sodu par brīdinājuma karogu neievērošanu. Tas automātiski nozīmēja, ka cīnīties par augstām vietām otrajā braucienā būs sevišķi grūti – piespiedu izbraukšana cauri garajam boksu celiņam, visticamāk, nozīmētu atkrišanu uz pēdējo vietu.

Tomēr otrās sacīkstes Calko beidzās jau drīz pēc starta, kad divu citu pilotu sadursme izraisīja masveida avāriju. Tajā iekļuva arī Latvijas pārstāvis. Lai gan tika izkārti sarkanie karogi un sacensības apturētas, līdz atkārtotajam startam Calko nebija cerību salabot ievērojami bojāto automobili.

«Par otrajām sacīkstēm trūkst vārdu – tā ir Makao trase,» izteicies Calko. «Neko vairāk nevaru pateikt. Labi, ka pēc avārijas tikai galva sāp. Citādi viss kārtībā. Žēl, ka sacīkstēs bija jāpiedzīvo divas avārijas. Varēja būt labāk.»

Otrā brauciena finišu sasniedza tikai 15 dalībnieki no 34 šonedēļ startējušajiem.

Jau pirms šī posma uzvaru kopvērtējumā bija garantējis francūzis Īvans Millers, kurš uzvarēja posma pirmajās sacīkstēs.

Calko ir pirmais autosportists no Latvijas, kurš izgājis uz starta WTCC sacīkstēs. Čempionāta sezonas pēdējā posmā viņš ar «Seat Leon» automašīnu startēja «Campos Racing» komandas sastāvā.

Šogad Calko brauca «Radical Masters» Eiropas seriāla «Masters» klasē, aizvadot sekmīgu sezonu un uzvarot piecās no 12 sacīkstēm, tomēr paliekot kopvērtējuma otrajā vietā. Šī čempionāta pēdējā posma laikā aizvadītās nedēļas nogalē viņu uzrunājis vēl nesenais Pirmās formulas (F-1) komandas «Hispania Racing Team» (HRT) vadītājs Adrians Kamposs un izteicis piedāvājumu.

Kā zināms, nākamgad WTCC čempionātā piedalīsies arī deviņkārtējais pasaules čempions rallijā Sebastjans Lēbs un «Citroen» rūpnīcas komanda.

Pērn Calko kļuva par Eiropas čempionu «Radical Masters» sērijas sacīkstēs «Supersport» klasē, kā arī ieguva otro vietu pasaules čempionātā kartingā «Rotax Max Challenge» prestižākajā DD2 klasē.

Šobrīd Calko nākotnes plāni ir neskaidri, taču ļoti iespējams, ka sportists 2014.gada sākumā aizvadīs WTCC testus. Ir cerības, ka nākamgad šajā čempionātā viņu būs iespējams redzēt visos posmos.

Saistītās tēmas: autosports

Izsaki savu viedokli