Aktuāls

Avīze Daily Mail ziņo, ka IT speciālists Adams Lorijs ar klēpjdatora un Nokia mobilā tālruņa palīdzību 12 minūtēs nokopējis visus ID kartes datus, klonējis karti un mainījis klona informācijas saturu. Laikraksts vēsta, ka uzlauzta viena no jau lietotām identifikācijas kartēm, kas tiek izsniegtas ārvalstniekiem. Lorijs bez grūtībām veicis izmaiņas kartē iekļautajos datos, kas satur informāciju par personas vārdu un uzvārdu, biometriskajiem datiem u.c. Speciālists arī mainījis personas pensionēšanas statusu – ierakstu “nav tiesību saņemt pensiju” viņš aizstājis ar ierakstu “ir tiesības saņemt pensiju”. Savukārt sadaļā, kas satur informāciju policijas darbiniekiem, viņš ierakstījis: “Esmu terorists, nošaut uz vietas”.

Avīze paskaidro, ka Lielbritānijas pavalstniekiem paredzētajās ID kartēs, ko varēs saņemt, sākot ar 2010. gadu, tiks izmantota tāda pati tehnoloģija kā uzlauztajā ārvalstnieka identifikācijas kartē. Lielbritānijas Iekšlietu ministrijas pārstāvis ziņu par kartes uzlaušanu nosaucis par “pilnīgām muļķībām” un paziņojis, ka “nav nekādu pierādījumu”, ka būtu piekļūts personas datiem vai veiktas to izmaiņas, jo minētās kartes esot “ārkārtīgi” drošas.

Bet par šādu identifikācijas karšu nākotni joprojām nav skaidrības. Jūlijā Lielbritānijas iekšlietu ministrs Alans Džonsons paziņoja, ka šīs kartes nebūšot obligātas, un karšu ražošanas līguma parakstīšana ir atlikta līdz vēlēšanām, pēc kurām tiks pieņemts galīgais lēmums par ID karšu ieviešanu. Avīze Daily Mail raksta, ka eksperta veiktā kartes uzlaušana esot “pēdējā nagla šīs identifikācijas metodes zārkā”.

Izmantotie resursi:
antivirus.lv

Izsaki savu viedokli