Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kaspersky Lab informē, ka sekmīgi noslēgusies pazīstamās britu ceļotājas Felisitijas Astones transantarktiskā ekspedīcija. Viņa vienatnē šķērsoja Antarktīdu un kļuva par pirmo sievieti cilvēces vēsturē, kas ir to paveikusi.

Šis unikālais projekts tika īstenots ar Kaspersky Lab tiešu atbalstu, uzņemoties daļu organizatorisko jautājumu. Šī nebija 33 gadus vecās anglietes no Kentas pirmā izdevība pārbaudīt savu izturību skarbos klimatiskajos apstākļos. Savas ilggadējās karjeras laikā Felisitija vairākkārt ir piedalījusies dažādos ekstremālos ceļojumos, kas notikuši planētas aukstajās vietās, ieskaitot Īslandi, Grenlandi un Baikālu.

Šī ekspedīcija tika uzsākta 2011. gada 25. novembrī no Rosa šelfa ledāja. No turienes Felisitija slēpoja pāri Transantarktīdas kalniem. Nepilna mēneša laikā ceļotāja sasniedza nozīmīgu maršruta punktu – Dienvidpolu, kur vienu dienu atpūtās. Pēc tam viņa turpināja ceļu, virzoties pa Polāro plato, un 22. janvārī pabeidza ekspedīciju uz Ronnes šelfa ledāja. Kopumā 59 dienu laikā Felisitija ir pārvarējusi 1700 km, šķērsojot visu kontinentu.

«Es lepojos ar to, ka mums bija iespēja piedalīties šajā unikālajā projektā. Felisitija ir veikusi īstu cilvēcisku varoņdarbu, kas, bez šaubām, ieies vēsturē,» ekspedīcijas noslēgumu komentēja Kaspersky Lab ģenerāldirektors Jevgeņijs Kasperskis. «Mēs visi apsveicam Felisitiju ar izcilo sasniegumu, kas, es esmu pārliecināts, ieņems goda vietu viņas plašajā panākumu sarakstā! Viņas bezbailība grūtu pārbaudījumu priekšā un nelokāmība, ar kādu viņa turpināja virzīties uz priekšu, ir tās īpašības, kas vieno mūs un Felisitiju. Viņas rezultāti ir iedvesmas avots visai mūsu komandai!»

«Ir grūti pilnībā izpaust prieku, ko jūtu, pabeidzot ekspedīciju! Šis projekts kļuva par kulmināciju visam, ko esmu piedzīvojusi un uzzinājusi savu daudzo grūto ceļojumu laikā iepriekšējos gados,» sacīja Felisitija Astone. «Es tam ilgi gatavojos gan fiziski, gan morāli. Un beigu beigās man viss izdevās: es sasniedzu galamērķi, izturot grūtus pārbaudījumus un, pats galvenais, pārvarot savas bailes. Esmu pateicīga visiem, kas atbalstīja mani ceļā, savai ģimenei, draugiem, Kaspersky Lab, kuru klātbūtni es pastāvīgi izjutu.»

Kaspersky Lab un Felisitijas Astones sadarbība sākās 2009. gadā, kad uzņēmums kļuva par antarktiskās ekspedīcijas sponsoru, kas tika sarīkota, atzīmējot Nāciju Sadraudzības dibināšanas 60 gadu jubileju. Nāciju Sadraudzības ir brīvprātīga neatkarīgu un suverēnu valstu apvienība, kurā ietilpst Apvienotā Karaliste un gandrīz visas tās bijušas kolonijas, domīnijas un protektorāti. Daiļā dzimuma pārstāves no astoņām valstīm ar slēpēm pārvarēja vairāk nekā 900 km no Antarktīdas piekrastes līdz Dienvidpolam. Šīs ekspedīcijas laikā Felisitija cieši sadraudzējās ar lielo Kaspersky Lab komandu, kuras locekļi atbalstīja bezbailīgo ceļotāju drosmīgo ieceri. Tieši tāpēc uzņēmums ar prieku atsaucās uz jauno iniciatīvu un palīdzēja organizēt ceļojumu, kas noslēdzās ar pasaules rekordu.

 

Saistītās tēmas: kaspersky

Izsaki savu viedokli