Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

agaragarr

Pudele no jūras aļģēm varetu atrisināt vienu no lielākajām ekoloģiskajām problēmām.

Ikdienā cilvēki patērē lielu dzērienu daudzumu, kas pārdodas plastmasa pudelēs. Reti kurš aizdomājas par to, kur paliek pudeles pēc  iztukšošanas. Patiesība ir tāda, ka ar tām nekas nenotiek. Plastmasa, no kā tiek veidotas šīs pudeles, var sadalīties desmitiem un pat simtiem gadiem ilgi. Miljoniem tonnu atkritumu no plastmasas sakrājas izgāztuvēs, jūrās un okeānos.

Ari Jonsons ( Ari Jónsson) Islandes Mākslas akadēmijas students zina kā atrisināt šo problēmu. Viņš izgudroja neparastu pudeli no jūras aļģēm.

Galvenais Ari mērķis bija izdomāt kā saīsināt pudeles ”dzīvības” ciklu. Gaidīt gadus kamēr plastmasa sadalīsies – nav variants.  Viņš nolēma izveidot taru no agara – pārstrādes produkta no dažādām jūras aļģēm. Izgudrotās agara pudeles saglabā savu formu tikai tad, kad tās ir piepildītas. Tiklīdz jūs izdzerat šķidrumu, pudele momentāli saspiežas un dažu nedēļu laikā sadalās dabīgos apstākļos.

agaragar

„ Mums ir jājautā sev : kapēc  mēs izmantojam  materiālus, kas gadiem ilgi sadalās tikai tādēļ, lai vienu reizi padzertos ūdeni?”  Saka Ari Jonsons.

Ūdens šādā pudelē ir pilnīgi nekaitīgs, bet ir jārēķinās ar to, ka tam varētu būt nedaudz sāļa piegarša. Students saprot, ka viņa inovācija var būt nav ideāls variants, bet tas var sniegt idejas pārējiem izgudrotājiem  un apvienojot spēkus var rast labāku risinājumu.

Izsaki savu viedokli