Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Mercedes tūninga ateljē Brabus Frankfurtes auto izstādē prezentējis Brabus Rocket 800, kā bāzi veido jaunais Mercedes CLS. Brabus sola, ka šis būs ātrākais sedans pasaulē, jo spēs attīstīt vairāk nekā 370 km/h lielu ātrumu.

Rocket 800 modelim uzstādīts jau pārbaudītais V12 Biturbo agregāts, kurš CLS standartā nemaz nenāk. 5,5 litru tilpums palielināts līdz 6,3 litriem, tāpat dzinējs ieguvis divas jaunas turbīnas, uzlabotu ieplūdes un izplūdes daļu, kā arī pārprogrammētu vadības bloku.

Tādējādi Brabus jaunākais veikums attīsta spēj attīstīt 800 Zs un 1420 Nm, kuri gan, saudzējot transmisiju, elektroniski ierobežoti līdz 1100 Nm. Ātrumu pārslēgšana notiek caur septiņu pakāpju automātisko pārnesumkārbu. Sprints no vietas līdz simtam ilgs vien 3,7 sekundes, 200 km/h atzīme tiks pārkāpta 9,8 sekundēs, savukārt 23,8 sekundēs Rocekt 800 sasniegs maģisko 300 km/h atzīmi.

Lai arī iespējamais maksimālais ātrums pārsniedz 370 km/h, ielas lietošanai tas riepu dēļ ierobežots līdz 350 km/h. Lai arī šādam auto tas ir mazsvarīgi, Brabus norādījis arī degvielas patēriņu un izmešu daudzumu – 15,7 litri uz 100 km un 372 g/km. Viens no lielā patēriņa iemesliem ir ne vien lielā jauda, bet arī iespaidīgais svars, kas ir tuvu pie divām tonnām.

Vizuāli Rocket 800 ieguvis pilnīgi jaunu priekšas daļu, platākus priekšējos un aizmugurējos spārnus, antispārnu un aizmugurējo buferi ar difuzoru. Visas detaļas izgatavotas no oglekļa šķiedras. Par stabilitāti rūpējas regulējama balstiekārta un 19 collu vieglmetāla diski, savukārt bremzēšana noris caur 380 un 360 milimetru bremžu diskiem.

Salonu katram klientam iespējams pasūtīt pēc savas gaumes, tomēr jau standarta aprīkojumā iekļauta sporta stūre ar ātruma pārslēdzējiem, ādas un alkantaras apdare, kā arī klavierlakas apdares elementi. Brabus Rocket 800 cena tikpat iespaidīga kā veiktspēja – sākot no 429 000 eiro.

Izsaki savu viedokli