Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Aizvakar Starptautiskajā Ķīpsalas izstāžu centrā noslēdzās Baltijas Robotikas sacensības “Robotika 2008”, kas norisinājās Zinātnes un Tehnoloģiju dienas ietvaros. Šajā pasākumā viesojās arī portāls BOOT.Lv, tādēļ piedāvājam jums nelielu šī pasākuma aprakstu un fotogaleriju. Baltijas Robotikas sacensībām kopā bija pieteikušies 170 dalībnieki no visām Baltijas valstīm ar 85 uzbūvētiem robotiem. Papildus Sumo Roomba programmēšanas disciplīnā startēja 6 roboti.


Sumo Roomba sacensības

Lietuvas un Igaunijas komandas šajā gadā sastādīja nopietnu konkurenci mūsu pašu latviešu robotiem. Līdz ar to, daļu godalgoto vietu ieguva mūsu kaimiņi. Starp latviešu komandām izcēlās Latvijas Universitātes Fizikas un Matemātikas fakultātes studentu komanda “Laidars”.


Fizmatu puiši (Jānis Timma, Kaspars Balodis un Rūdolfs Bundulis) startēja 3 disciplīnās, un visās no tām ieguva godalgotās vietas (līnijsekotāju disciplīnā 2. vieta, līnijsekotājos ar šķēršļiem 2. vieta un sumo disciplīnā 1. vieta). Šīs komandas konstruētais robots saņēma arī skatītāju simpātiju balvu kā skaistākais robots.


Robotika 2008 balvu fonds sastādīja 3000Ls. Sumo disciplīnas uzvarētāji saņēma īpašas balvas no radiodetaļu tirdzniecības uzņēmuma Argus un iRobot jaunākos grīdas uzkopšanas robotus. Visi uzvarētāji saņēma tehniskas balvas no Argus un Tevalo piedāvājuma. Balvas nodrošināja Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija (LETERA) un Latvijas Mašīnbūves un metālpastrādes rūpniecības uzņēmēju asociācija (MASOC). Labākā LU komanda Laidars saņēma stipendiju no savas universitātes. Arī RTU labākās komandas saņem stipendijas.


Šāds helikopters bija manāms Latvijas Lauksaimniecības universitātes stendā

Tāpat, paralēli sacensībām, apmeklētāji varēja apmeklēt arī vairāku Latvijas universitāšu tehnisko fakultāšu, kā arī Nacionālo bruņoto spēku un vairāku sponsoru stendus. Nacionālie bruņotie spēki, piemēram, apmeklētāju uzmanībai piedāvāja robotu, kas ir paredzēts lādiņu meklēšanai.


Latvijas Universitātes Fizikas un Matemātikas fakultātes stends

Portāls BOOT.Lv bija patīkami pārsteigts par dalībnieku lielo atsaucību, jo uzbūvēt labu robotu nebūt nav viegli. Cerēsim, ka nākamajās robotikas sacensībās būs vēl lielāka atsaucība.


Dalībnieks steidz veikt pēdējos robota konfigurācijas darbus pirms finālsacensībāmFinālsacensību atklāšanas runu teica Einars RepšeIgauņu radītie roboti sacenšas savā starpāKomandas “Laideris” pārstāvis Kaspars BalodisEurobot pārstāvis

Šis robots piedalīsies šī gada Eurobot sacensībās


Izsaki savu viedokli