Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kā jau iepriekš ziņojām, pagājušajā piektdienā darbu uzsāka ilgi gaidītais “Cinamon” kinoteātris, kas atrodas tirdzniecības centrā “Alfa”. Tā kā šis notikums ir uzskatāms par vērienīgu, arī es nolēmu šo jauno kinoteātri apmeklēt un izteikt savu viedokli par to. Par nožēlu gan jāatzīst, ka izdevīgajā vietā uzceltais “Cinamon” kinoteātris, kas jau kopš plānošanas stadijas tiek uzskatīts par lielāko Forum Cinemas “Parex Plaza” konkurentu, man sagādāja lielu vilšanos. Sīkākas atziņas par manu pieredzi jaunajā kinoteātrī lasiet recenzijas turpinājumā. Spontāna ideja

“Cinamon” kinoteātra atrašanās vietas izvēle pavisam noteikti nav nejauša, un arī lielas ietilpības bezmaksas autostāvvieta nav vienīgais iemesls kādēļ “Cinamon” tika uzcelts tirdzniecības centrā “Alfa”. Jaunā kinoteātra īpašnieki, visticamāk, cer, ka daudziem T/C “Alfa” klientiem pēc iepirkšanās veikalos radīsies spontāna ideja noskatīties kādu interesantu filmu blakus esošajā kino. Tieši tādēļ es uz “Cinamon” devos pirms tam tikai ļoti virspusēji aplūkojot filmu piedāvājumu un arī biļeti uz jaunākās Džeimsa Bonda filmas seansu izlēmu pirkt kinoteātra biļešu kasēs, nevis internetā.

Ir svētdienas vakars un, ierodoties T/C “Alfa”, secinu, ka pulkstenis rāda 19:20, kas nozīmē to, ka līdz “Mierinājuma kvanta” sākumam ir atlikušas aptuveni 10 minūtes (tomēr, ja rēķinās ar to, ka pirms filmas tiek rādītas reklāmas, līdz filmas sākumam tobrīd varētu būt atlikušas gandrīz 20 minūtes). Pirmais iespaids par “Cinamon” ir labs, jo kinoteātra interjers ir diezgan stilīgs, taču ar dekorācijām nav pārspīlēts. Ieraugu rindu, kurā cilvēki stāv, lai izņemtu internetā iepriekš pasūtītās bonusu kartes, tomēr uzreiz atceros, ka laika nav daudz, tādēļ nolemju uzreiz stāties uz eskalatora un doties uz biļešu kasēm. Tobrīd, balstoties uz Forum Cinemas “Parex Plaza” apmeklējumu pieredzi, biju pārliecināts, ka uz filmas sākumu es, visticamāk, paspēšu. Diemžēl, nonākot pie biļešu kasēm, konstatēju, ka interese par “Cinamon” ir ļoti liela, tādēļ arī rinda pie kasēm ir gara. Tiesa, pāris minūtes vēlāk mani gaida vēl viens ļoti nepatīkams pārsteigums…

Biļešu kases un ar tām saistītie nepatīkamie pārsteigumi

Stājoties rindā, kurai, līdzīgi kā rindām pie lidostas “Rīga” Check-in galdiņiem, ar norobežojumu palīdzību tiek piešķirta čūskas forma, secinu, ka arī uzkodu tirdzniecība notiek biļešu kasēs, kas biļešu iegādes procesu ievērojami paildzina. Šo faktu skaļi konstatē arī vīrietis, kurš grasās stāties rindā, un viņš, būdams manāmi šokēts, klātesošajiem pārjautā: “Biļetes pārdod kopā ar popkornu?”. No manis un citiem klātesošajiem saņēmis apstiprinošu atbildi, vīrietis nokrata galvu un smagi nopūšas, uzskatāmi paužot savu neapmierinātību ar šādu tirdzniecības sistēmu. Arī citu rindas iemītnieku sejās ir redzama vilšanās par to, ka klientu apkalpošana notiek daudz ilgāk kā “Parex Plaza” kinoteātros, kur popkorns un biļetes uz seansiem tiek pārdoti atsevišķos stendos.

Apbruņojies ar pacietību, nolemju tomēr gaidīt savu kārtu, un palieku stāvēt rindā, lai varētu objektīvi salīdzināt “Cinamon” ar “Parex Plaza”. Ieskatoties televizoros redzamajā filmu piedāvājumā, secinu, ka “Mierinājuma kvantu” šodien, acīm redzot, man redzēt nebūs lemts, jo uz seansu pulksten 19:30 ir atlikušas vairs tikai 9 brīvas vietas, un arī nākamais seanss jau ir teju izpirkts. Tāpēc sāku vērot jaunāko filmu treilerus (reklāmas), un arī šis process sagādāja vilšanos – dators, kas šos video atskaņoja, nespēja pietiekami veikli apstrādāt Full HD izšķirtspējas videomateriālus, līdz ar to jaunāko filmu reklāmas manāmi raustījās. Patīkami, ka vismaz kinoteātra sponsoru Samsung un Nokia reklāmas tika attēlotas bez mazākās aizķeršanās.

Kādu laiku paskatījies filmu reklāmas, atkal ielūkojos filmu piedāvājumā, kur manu uzmanību piesaista filma “Makss Peins”, kas bija man otrā izvēle aiz “Mierinājuma kvanta”. Pie reizes secinu, ka filmu piedāvājums “Cinamon” ir daudz mazāks nekā “Parex Plaza”, kas, ņemot vērā faktu, ka T/C “Alfa” uzbūvētajā kinoteātrī ir tikai 8 auditorijas, nav pārsteigums. Vēl mani tobrīd uzjautrināja fakts, ka mazākajā “Cinamon” auditorijā ir vien 38 vietas, kuras ir izvietotas 5 rindās. To ieraugot, es uzreiz iedomājos, ka tikpat labi filmu var skatītes arī mājās, projicējot filmu uz sienas.

Pēc gandrīz 20 minūšu gaidīšanas es beidzot tiku pie biļešu kases, un, tā kā pulkstenis bija 19:43, domāju vēl tomēr iegādāties biļeti uz Džeimsu Bondu, kas, pretēji mani apkalpojušās darbinieces teiktajam, vairs nebija iespējams. Diemžēl arī uz “Maksu Peinu” un kādu komēdiju vietu vairs praktiski nebija, taču jāatzīst, ka šoreiz man tas nāca par labu, jo beigās es biju spiests izvēlēties filmu “Kā tikt vaļā no draugiem un tamlīdzīgiem” ar lielisko britu aktieri Saimonu Pegu (filmu “Shaun of the Dead” un “Hot Fuzz” zvaigzne) galvenajā lomā, kas izrādījās par vienu no labākajām komēdijām kādu man ir bijis tas gods redzēt visai ilgā laika posmā. Lai gan šo filmu es noteikti iesaku noskatīties visiem BOOT.Lv lasītājiem, ne par to šoreiz ir stāsts… Secinājis, ka filmas seanss sāksies tikai pēc 45 minūtēm (20:30), es biju spiests izdomāt kā nosist laiku.

Lieki piebilst, ka, nākot atpakaļ uz seansa sākuma, man nebija ne mazākās vēlmes vēlreiz stāties nepārdomātajā rindā, lai iegādātos popkornu. Tomēr, ja tas tiktu pārdots atsevišķā stendā, es būtu popkornu iegādājies. Es gan izlēmu iestāties rindā pēc bonusu kartes, un vismaz šis process aizņēma ļoti maz laika.

Par krēsliem, ekrānu un skaņas kvalitāti

Pagaidām “Cinamon” apmeklējums man ir sagādājis vienu lielu vilšanos, jo stāvēšana ilgajā rindā un bremzējošo filmu reklāmu dēļ mans kino skatīšanās prieks ir krietni vien pabojāts, tādēļ pirms ieiešanas 4. auditorijā, es ceru, ka tā ērtuma, kā arī skaņas un video kvalitātes ziņā pārspēs Forum Cinemas, tomēr, kā vēlāk secinu, arī šoreiz man nāksies vilties.

Tā kā dažas minūtes nokavēju seansa sākumu, iegājis auditorijā, secināju, ka gaisma jau ir izslēgta, un, nolēmis doties uz savu vietu, secinu, ka rindu numurus nekur nemana. Ak, jā, “Cinamon” kinozālēs rindu numuri diemžēl nav izgaismoti, tādēļ, lai atrastu savu vietu, man nācās ņemt talkā mobilo tālruni, lai varētu saskatīt rindu numerāciju.

Apsēdies krēslā, secināju, ka tas ir šaurāks nekā “Parex Plaza” sēžamkrēsli, bet “Cinamon” krēsli toties izrādījās atgāžami, kas mani visai ātri nokaitināja, jo priekšā sēdošais vīrietis, atgāžoties 3 reizes paspēja man saspiest kāju pirkstus. Jā, es esmu visai garš, tomēr to es neuzskatu par pietiekamu iemeslu tam, ka priekšā sēdošais cilvēks ar savu atgāžamo krēslu 3 reizes saspieda manus pirkstus. Piedevām “Cinamon” krēsli, salīdzinājumā ar “Parex Plaza” sēdvietām, šķita salīdzinoši cieti.

Tāpat nedaudz nepierasts šķita augstais ekrāna novietojums, kas noteikti apgrūtināja filmas skatīšanos tiem apmeklētājiem, kuri sēdēja auditorijas pirmajās rindās. Citādi video kvalitāte bija visai laba.

Man gan bija nelielas pretenzijas pret 4. auditorijas apskaņošanas sistēmu, jo, sēžot auditorijas beigu daļā, šķita, ka skaņa nāk no tāluma, tādējādi traucējot izjust klātbūtnes efektu. Arī zemo frekvenču skanējums prasījās nedaudz izteiktāks.

Izdevīga atrašanās vieta

Kā lielāko kinoteātra plusu noteikti varu minēt tā atrašanās vietu. Pirmkārt, daudzu Rīgas rajonu iedzīvotājiem šis kinoteātris ir krietni tuvāk mājām nekā “Parex Plaza” kinoteātris, un, otrkārt, tam blakus ir lielas ietilpības bezmaksas stāvvieta. Tikmēr “Parex Plaza” apmeklētājiem savu mašīnu noparkot vienmēr ir bijis problemātiski, jo blakus kinoteātrim esošā “Stockmann” stāvvieta noteikti ir viena no nekvalitatīvākajām daudzstāvu autostāvvietām Rīgā, un tā ir arī salīdzinoši dārga.

Līdz ar to varam secināt, ka “Cinamon” izvēlēsies pārsvarā autovadītāji un to rajonu iedzīvotāji, kuriem “Cinamon” kinoteātris atrodas ievērojami tuvāk mājām kā Forum cinemas “Parex Plaza”.

Secinājumi

Nobeigumā jāsecina, ka, ja jums, iepērkoties T/C “Alfa” veikalos rodas spontāna ideja apmeklēt “Cinamon” kinoteātri, tad jums vismaz pagaidām nāksies saskarties ar nopietnām problēmām, jo tajā ir ļoti garas rindas. Tam par iemeslu ir fakts, ka uzkodas un biļetes tiek tirgotas vienuviet. Arī par auditoriju krēsliem un skaņas sistēmām man radās nelielas sūdzības, taču video kvalitāte bija laba. Kā jau minēju “Cinamon”, visticamāk, izvēlēsies autovadītāji un tuvāko rajonu iedzīvotāji, bet pārējiem es pagaidām iesaku piemaksāt aptuveni 20 santīmus un apmeklēt Forum Cinemas piederošo “Parex Plaza” kinoteātri. Pēc vakardienā pieredzētā es apšaubu to, vai es kādreiz būšu spiests izmantot “Cinamon” bonusu karti, taču ir jāatceras, ka šis kinoteātris tikai dažas dienas atpakaļ uzsāka darbu, un tādēļ nav brīnums, ka šobrīd tajā ne viss notiek augstā līmenī. Jāatzīst, ka es no “Cinamon” biju gaidījis ko vairāk…

Plusi:

+ Iespēja bez maksas novietot auto
+ Daudzu Rīgas rajonu iedzīvotājiem izdevīga atrašanās vieta
+ Zemākas biļešu cenas (atšķirība ar “Parex Plaza” gan ir pavisam minimāla)
+ Skaists interjers
+ Visai laba attēla kvalitāte
+ Sponsoru reklāmas tika atskaņotas bez mazākās aizķeršanās

Mīnusi:

– Popkorns tiek tirgots turpat kur biļetes, kas izraisa garas rindas
– Filmu reklāmu klipi tiek atskaņoti ar manāmu aizturi
– Aptuveni divas reizes mazāk vietu nekā “Parex Plaza”
– Auditorijās nav apgaismota rindu numerācija
– Krēsli ir salīdzinoši šauri un to atgāšana var traucēt citiem
– Skaņas kvalitāti varētu vēlēties labāku

Izsaki savu viedokli