Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Vakar BOOT.Lv apmeklētāji varēja lasīt salīdzinoši netipisku praktisko padomu, jo, ja līdz šim BOOT.Lv pārsvarā bija piedāvājis praktiskus padomus, kas bija saistīti ar programmatūru, tad vakar mēs praktiskajos padomos piedāvājām risinājumus dažādām ikdienišķām problēmām (piemēram, kā uzlabot automašīnas signalizācijas tālvadības pults darbības rādiusu vai kā izdrukāt vēl vairākas papīra lapas ar šķietami tukšu printera kārtridžu). Šodien mēs jūsu uzmanībai piedāvājam šī raksta otro daļu, kurā aplūkosim ko iesākt tad, ja mobilais tālrunis ir iekritis ūdenī, kādu metodi, kas var palīdzēt atgūt datus no mehāniski bojāta cietā diska un veidu kā palielināt Wi-Fi bezvadu rūtera vai piekļuves punkta darbības rādiusu. Ko iesākt, ja jūsu mobilais tālrunis ir iekritis ūdenī?

Uzreiz pēc tam, kad jūs tālruni izvelkat no ūdens, jums steidzami ir jāizņem tā akumulators, lai pasargātu tālruņa mikroshēmas no īssavienojuma. Pēc tam jums šis tālrunis ir rūpīgi jānoslauka ar dvieli vai kādu citu auduma gabalu, jāatrod kāds trauks (vēlams burka), kurā iebērt rīsus (rīsiem ir jābūt svaigiem, nevis ceptiem vai vārītiem), un pēc tam jāierok tālrunis rīsos.

Ja akumulatora izņemšana un tālruņa noslaucīšana komentārus neprasa, tad daudzus noteikti samulsināja ierīces ierakšana rīsos. Šai darbībai ir pavisam elementārs izskaidrojums – rīsi ļoti aktīvi pievelk ūdeni (līdzīgi kā magnēts metālu) un uzsūc to. Tas nozīmē, ka, ja tālrunī pēc slaucīšanas vēl bija palicis neliels daudzums ūdens, tad rīsu molekulas to uzsūks, tādējādi jūs varēsiet būt drošs par to, ka jūsu tālrunis patiešām ir sauss.

Rīsi pilda līdzīgu funkciju kā tās nelielās paciņas ar uzrakstu “Do Not Eat”, kas ir atrodamas daudzu produktu iepakojumos, lai pasargātu tos no mitruma uzglabāšanas un transportēšanas laikā.

Kā atgūt datus no mehāniski bojāta cietā diska?

Sākotnēji, protams, būtu ieteicams izmēģināt dažādas datu atgūšanas programmas, tomēr, ja diska bojājumi patiešām ir mehāniski, un jūs nevēlaties uzņēmumiem, kas piedāvā atgūt datus no bojātiem cietajiem diskiem maksāt ļoti lielas naudas summas, tad iesakām jums izmēģināt turpinājumā aprakstīto metodi. Jāatzīmē, ka šī metode ir lietojama kā galējs līdzeklis.

Ja jūs esat pārliecinājies par to, ka diskam ir mehāniski bojājumi, tad ievietojiet bojāto disku kādā maisiņā vai citā izolējošā materiālā un uz vienu nakti ielieciet šo cieto disku ledusskapja saldētavā. Līdzīgi kā metode ar mobilā tālruņa ierakšanu rīsos, arī šī metode var izklausīties dīvaina, taču tās pamatā ir fizika. Šis elementārais triks palīdz novērst daudzas mehāniskas problēmas, kas pretējā gadījumā var izrādīties fatālas.

Daudzu cieto disku bojājumu pamatā ir nolietojušās mehāniskās daļas, kas vairs nespēj precīzi nostāties ierindā, tādējādi liedzot iespēju no šāda cietā diska nolasīt datus. Cietā diska temperatūras pazemināšanās liek tā metāliskajām un plastmasas detaļām nedaudz sarauties, bet, izņemot cieto disku ārā no saldētavas un ļaujot tam atkārtoti uzsilt līdz istabas temperatūrai, šīs detaļas atkal izplešas. Tādējādi pastāv iespēja, ka tās cietā diska daļas, kas pirms tam bija ieķērušās, tagad būs atbrīvotas. Pat, ja šī metode jūsu gadījumā neļaus pilnībā novērst cietā diska bojājumus, tā var izrādīties pietiekama, lai jūs paspētu no bojātā diska atgūt svarīgākos datus.

UZMANĪBU! Lai gan šo metodi par derīgu ir atzinuši daudzi eksperti, BOOT.Lv brīdina, ka šāda risinājuma lietošana var izraisīt neatgriezeniskus ierīces bojājumus, tādēļ BOOT.Lv redakcija neuzņemas atbildību par šī eksperimenta izraisītajām sekām.

Kā palielināt Wi-Fi bezvadu piekļuves punkta vai rūtera rādiusu kādā no virzieniem?

Šim jautājumam, protams, ir vairākas atbildes, un vienkāršākā no tām nenoliedzami ir daudzos datorsalonos nopērkamas ierīces, kas darbojas kā Wi-Fi bezvadu tīkla signāla pastiprinātāji, bet šodien mēs jums piedāvāsim kādu nedaudz interesantāku un lētāku metodi, kas ļauj panākt vēlamo efektu. Pirms mēs sākam šīs metodes aprakstu, jāatzīmē, ka šai metodei ir arī kāds mīnuss – darbības rādiuss tiek palielināts tikai jūsu noteiktā virzienā.

Jūs noteikti esat kādreiz redzējuši kā izskatās satelīttelevīzijas šķīvji, kuru funkcija ir panākt to, lai satelīttelevīzijas antenas darbotos noteiktā virzienā. Līdzīgu efektu var panākt arī ar Wi-Fi bezvadu interneta piekļuves punktu vai rūteri – jums tikai ir nepieciešams sekot šajā portālā atrodamajām instrukcijām un izgatavot signāla atstarotāju (mazu, ieliektu metāla priekšmetu, kas atstaro radioviļņus), kuru ir nepieciešams pievienot ierīces antenai.

Ar šāda signāla atstarotāja palīdzību jūs varat panākt, lai ierīces antena darbotos vienā virzienā, nevis raidītu signālu ne tikai jūsu dzīvoklī, bet arī kaimiņu dzīvokļa virzienā. Tātad, ja jūs pirms tam nevarējāt uztvert signālu, piemēram, dzīvokļa rietumu daļā, tad pagrieziet signāla atstarotājus tā, lai tie raidītu radioviļņus rietumu virzienā. Šī metode ļauj līdz pat divām reizēm palielināt bezvadu tīkla darbības rādiusu jūsu izvēlētajā virzienā.

Izmantotie resursi:
nytimes.com
freeantenas.com

Izsaki savu viedokli