Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Tehnikas portāls BOOT.Lv līdz šim ir piedāvājis daudzus praktiskos padomus, taču tie līdz šim pārsvarā ir bijuši saistīti ar programmatūru. Šoreiz mēs praktiskajos padomos piedāvāsim risinājumus dažādām ikdienišķām problēmām, kuras ir iespējams elementāri novērst. Šorīt mēs jums pastāstīsim ko iesākt gadījumā, ja jūsu mobilā tālruņa akumulators ļoti ātri izlādējas, kā palielināt mašīnas signalizācijas pults darbības rādiusu un kā panākt, lai ar šķietami tukšu printera kārtridžu tomēr vēl būtu iespējams izdrukāt dažas lapas.
Ko iesākt, ja jūsu mobilais tālrunis ļoti ātri izlādējas?

Ja jūsu mobilais tālrunis, atrodoties jūsu kabatā, pārāk strauji izlādējas, tad šīs problēmas cēlonis var būt tas, ka jūsu kabata ir pārāk silta.

“Mobilo tālruņu baterijas tik tiešām strādā ilgāk, ja tās tiek turētas vēsumā,” saka tīmekļvietnes Battery University redaktors Izidors Bukenans. Viņš paskaidroja, ka cilvēka ķermeņa temperatūra, kas silda arī kabatā atrodošos mobilo tālruni, ir pietiekami augsta, lai paātrinātu tālruņa akumulatorā notiekošos ķīmiskos procesos. Tādējādi, ja jūs mobilo tālruni turat kabatā, tad tas ātrāk izlādējas. Līdz ar to mēs jums iesakām mobilo tālruni nēsāt vai nu pie jostas vai somiņā (sievietēm).

Šo pašu metodi var veiksmīgi pielietot arī gadījumā, ja jūs atrodaties ceļojumā, taču jums līdzi nav lādētājs. Tādā gadījumā jūs varat uz nakti izslēgt tālruni un ievietot to hoteļa istabas ledusskapī, lai palēlinātu akumulatorā notiekošos ķīmiskos procesus.

Kā palielināt automašīnas signalizācijas tālvadības pults darbības rādiusu?

Šo metodi daudzi no jums, iespējams, jau ir dzirdējuši, taču tā tik un tā ir ļoti interesanta. Šīs problēmas risinājums ir ļoti vienkāršs – ja jūs atrodaties pārāk tālu no savas automašīnas, bet vēlaties izslēgt tās signalizāciju, tad pielieciet sev pie zoda tālvadības pults metālisko daļu un atkārtoti nospiediet pogu. Tagad pultij vajadzētu strādāt.

Šī trika izskaidrojums ir tāds, ka jūs savu galvu izmantojat kā lielu antenu. Tā kā cilvēka galvā ir daudz šķidrumu, tā lieliski kalpo kā signāla vadītājs. Aplūkotā metode ļauj pults darbības rādiusu palielināt par vairākiem desmitiem metru.

Kā panākt, lai ar šķietami tukšu printera kārtridžu tomēr vēl būtu iespējams izdrukāt dažas lapas?

Kuram gan nav gadījusies situācija, kad galīgi nepiemērotā brīdī pēkšņi nākas secināt, ka jūsu printera tintes kārtridžs ir tukšs. Tomēr, ja jums ir nepieciešams izdrukāt vien vēl pāris lapas, tad šai problēmai, iespējams, ir kāds vienkāršs risinājums – pamēģiniet tukšo kātridžu izņemt no printera un divas līdz trīs minūtes sildīt to ar matu fēnu. Tad, kamēr kārtridžs vēl ir silts, ievietojiet to atpakaļ printerī un vēlreiz mēģināt izprintēt jums nepieciešamo dokumentu.

“Matu fēna izdalītais siltums uzsilda sakaltušo tinti, un palīdz tai izplūst caur kātridža smalkajām sprauslām. Kad kātridžs ir gandrīz tukšs, šīs sprauslas parasti tiek aizdambētas ar izžuvušu tinti,” skaidro Alekss Cokss, kurš ir programmatūras inženieris no Sietlas.

Nākamajā ikdieniško problēmu padomu daļā stāstīsim jums ko iesākt ar ūdenī iekritušu mobilo tālruni, kā palielināt Wi-Fi bezvadu rūtera darbības rādiusu un kā novērst miruša cietā diska mehāniskās problēmas, lai varētu no tā pagūt ierakstīt svarīgākos datus.

Ja arī jūs zināt kādu interesantu tehnisku viltību ar kuras palīdzību var novērst kādu ikdienišķu problēmu un vēlaties, lai par to uzzinātu plašāka publika, tad rakstiet uz editor@boot.lv.

Izmantotie resursi:
nytimes.com

Izsaki savu viedokli